خواب خوب طول عمر را افزایش می دهد؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، این مطالعه نشان داد افراد جوانی که عادات خواب سالم تری دارند، کمتر از سایرینی کهعادات خواب غلط و ناسالم دارند، دچار مرگ زودرس بخصوص ناشی از بیماری های قلبی عروقی می شوند.

خواب خوب طول عمر را افزایش می دهد؟

بر اساس مطالعات جدیدی که در نشست علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا همراه با کنگره جهانی قلب وعروق ارائه شدهاست، خواب خوب می تواند در افزایش طول عمر نقش اساسی داشته باشد.

به نقل از نشریه پزشکی ساینس دیلی، این مطالعه نشان داد افراد جوانی که عادات خواب سالم تری دارند، کمتر از سایرینی کهعادات خواب غلط و ناسالم دارند، دچار مرگ زودرس بخصوص ناشی از بیماری های قلبی عروقی می شوند.

علاوه بر این، داده ها نشان می دهد که حدود هشت درصد از مرگ ومیر ها به هر دلیلی، می تواند به الگو های خواب ضعیف نسبت دادهشود.

متخصصان داده های پزشکی 172 هزار زن را که بین سال های 2013 تا 2018 میلادی در نظرسنجی ملی سلامت شرکت کردند، موردمطالعه قرار دادند. این نظرسنجی هر ساله از طریق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) انجام می شود.

متخصصان در این افراد پنج فاکتور خواب سالم را ارزیابی کردند؛ مدت خواب ایده آل هفت تا هشت ساعت در شب، مشکل به خواب رفتنکمتر از دو بار در هفته، مشکل خواب ماندن کمتر از دو بار در هفته، عدم استفاده از دارو های خواب آور و احساس خوب پس از بیدارشدن حداقل پنج روز در هفته.

به گزارش دویچه وله، برای تجزیه و تحلیل، متخصصان عوامل دیگری را که ممکن است خطر مرگ را افزایش داده باشند، کنترل کردند؛ ازجمله شرایط اجتماعی-اقتصادی پایین تر، مصرف سیگار و الکل و سایر شرایط پزشکی.

بر اساس نتایج، افرادی که هر پنج فاکتور را داشتند، 30 درصد کمتر به هر دلیلی جان خود را از دست دادند، 21 درصد کمتر در معرضخطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی و 19 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان بودند. همچنین در میان کسانی کههر پنج معیار خواب سالم را داشتند، امید به زندگی در مردان 4.7 سال بیشتر و در زنان 2.4 سال بیشتر بوده است.

به گفته متخصصان، حتی از سنین جوانی، اگر افراد بهداشت خواب خوبی داشته باشند، می تواند برای سلامت کلی درازمدت آن ها مفیدباشد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "خواب خوب طول عمر را افزایش می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب خوب طول عمر را افزایش می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید