8 دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین المللی

به گزارش وبلاگ رمزفا، آلمان یکی از برترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است. از لحاظ هزینه های تحصیلی نیز آلمان یکی از کم هزینه ترین کشورها در میان سایر کشورهای پیشرفته است. تحصیل در بسیاری از دانشگاه های آلمان رایگان است و اگر قرار بر پرداخت شهریه در دانشگاهی باشد، این هزینه برای دانشجویان بین المللی همان مقداری است که دانشجویان آلمانی می پردازند.

8 دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین المللی

آلمان به دلایل بسیار محکم و قانع نماینده ای محبوب ترین کشور جهان برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. این کشور یکی از بالاترین حمایت ها را در میان سایر کشورهای جهان از دانشجویان بین المللی به عمل می آورد. در آلمان هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی مشابه دانشجویان شهروند این کشور است و در بسیاری از دانشگاه های این کشور حتی تسهیلات تحصیل رایگان نیز در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

از این رو آلمان یکی از کم هزینه ترین کشورهای جهان برای تحصیلات عالی به شمار میرود. علاوه بر آن زبان انگلیسی روز به روز بیشتر در دانشگاه های این کشور به زبان اصلی تدریس می گردد، تا جایی که در بسیاری از دانشگاه های این کشور می توانید تحصیلات دوره کارشناسی یا تکمیلی خود را بدون شرکت در حتی یک کلاس آلمانی زبان به خاتمه ببرید.

با این حال، اگر به زبان آلمانی نیز علاقه داشته باشید، بسیاری از کلاس ها به زبان آلمانی نیز ارائه شده و برای تقویت زبان آلمانی خود می توانید از برنامه های ویژه آموزش زبان در این کشور بهره ببرید. صدها دانشگاه در سرتاسر آلمان به تربیت نیروهای متخصص می پردازند و در این میان بیش از 10 دانشگاه آلمان در زمره 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. تعدد دانشگاه های آلمان به حدی است که شما با هر شرایطی و در هر رشته ای که قصد ادامه تحصیل داشته باشید دانشگاه مناسب با شرایط خودتان را خواهید یافت. با وبلاگ رمزفا همراه باشید تا با هشت دانشگاه برتر آلمان بیشتر آشنا شویم.

دانشگاه های برلین

برلین بعضی از بهترین دانشگاه های اروپا را در خود جای داده است. در بیشتر این دانشگاه ها دوره های درسی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند با همان تنوع و گستردگی که کلاس های آلمانی این دانشگاه ها برگزار می شوند، برقرار هستند. این یکی از بهترین مزیت های برلین برای دانشجویان بین المللی است که با زبان آلمانی آشنایی کافی ندارند.

دانشگاه فریه برلین (Freie University of Berlin)

این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان و بزرگ ترین دانشگاه از چهار دانشگاه تحقیقاتی برلین است، در نظر دارد در آینده ای نه چندان دور یک سوم از جمعیت دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین المللی انتخاب کند. دانشگاه فریه برلین در رتبه بندی کیو اس (QS World University Rankings) که هرساله بهترین دانشگاه های جهان را در لیست سالانه خود منتشر می نماید، در رتبه 87 جهان قرار گرفته است و در رشته های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی یکی از بهترین ها در جهان شناخته می گردد. این دانشگاه در کشورهای ایالات متحده، بلژیک، روسیه، مصر، چین و هندوستان دفاتر رسمی دارد، که به ارتباط با دانشگاه های این کشورها و جذب دانشجویان مستعد این کشورها مبادرت می ورزند.

دانشگاه هومبولت برلین (Humbolt University of Berlin)

بیش از 10 درصد از جمعیت دانشجویان دانشگاه هومبولت که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های برلین است را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. در سال 2013- 2012 این دانشگاه در لیستی که نشریه تایم برای رده بندی بهترین دانشگاه های آموزش عالی جهان منتشر کرد، رتبه 99 ام جهان را به خود اختصاص داد. هومبولت یکی از دانشگاه آلمان با تمرکز ویژه بر روی تحقیقات است که مشهورترین اساتید جهان در رشته های تاریخ علم، اقتصاد کمی و هواشناسی و تغییرات آب و هوایی را در خود جای داده است. این دانشگاه یکی از مناسب ترین دانشگاه های آلمان برای دانشجویان علاقه مند به تحقیقات علمی است.

دانشگاه های مونیخ

مونیخ بزرگ ترین شهر استان باواریا آلمان و شهری غنی از تاریخ و فرهنگ آلمان است. انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل مونیخ برای دانشجویان مستعد بین المللی با توجه به تعداد زیاد دانشگاه ها در این شهر، کار دشواری نیست.

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University Munich)

دانشگاه فنی مونیخ یا TUM با رتبه 53 ام بهترین جایگاه از میان دانشگاه های آلمان را در لیست رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. این دانشگاه هم اکنون با 5000 دانشجوی بین المللی، 16 درصد از جمعیت دانشجویان خود را از دانشجویان بین المللی پذیرفته است. این دانشگاه در زمینه های فنی، همانند رشته های مهندسی معروفیت و اعتبار خاصی دارد و با بسیاری از دانشگاه های مشهور ایالات متحده از جمله دانشگاه های MIT، استنفورد، کرنل و جورجیا تک (Georgia Tech) همکاری نزدیکی دارد. این دانشگاه بعلاوه با بهترین دانشگاه های سرتاسر اروپا و آسیا همکاری های علمی بسیار قوی دارد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of) Munich)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا LMU یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در رتبه بندی بین المللی کیو اس در رتبه 60 ام جهان و پس از دانشگاه های فنی مونیخ و هایدلبرگ (Heidelberg University) در رتبه سوم بهترین دانشگاه های آلمان قرار گرفته است. حدود 15 درصد از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. دانشگاه LMU در بیش از صد رشته و زمینه تحقیقاتی فعالیت می نماید و کلاس های انگلیسی زبان در این دانشگاه به ویژه در رشته های بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و فیزیک به طور فزاینده ای در حال افزایش است.

دانشگاه های شهرهای کوچک تر آلمان

بادن-وورتمبرگ، استانی در جنوب غربی آلمان است که به علت دانشگاه های مشهور و منظره ها طبیعی زیبا یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی جهان است. از آنجا که این دانشگاه ها در شهرهای کوچک تر آلمان با تعداد مهاجرین کمتری واقع شده اند، دانشجویان بین المللی به تجربه کامل تری از تحصیل در خارج دست می یابند.

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

این دانشگاه که در سال 1386 میلادی بنا شده، با رتبه 55ام بهترین دانشگاه های جهان، یکی از قدیمی ترین و معتبهترین دانشگاه های اروپای غربی به شمار می رود. رشته های علوم پایه این دانشگاه از سایر رشته های آن نیز شرایط بهتری دارند. 20 درصد جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی که از 130 کشور جهان گرد هم آمده اند، تشکیل می دهند. هم چنین حدود یک سوم دانشجویان دکتری در این دانشگاه از دانشجویان بین المللی هستند. به خاطر داشته باشید که اغلب دوره های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می شوند و اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ را دارید باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

دانشگاه بین المللی شیلر (Schiller International University)

دانشگاه بین المللی شیلر، با پردیس های متعدد در اروپا و آمریکا یک دانشگاه بین المللی به معنای واقعی است. پردیس اصلی این دانشگاه در استان فلوریدا آمریکا واقع شده، اما قدیمی ترین و بزرگ ترین پردیس این دانشگاه در هایدلبرگ آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه در ابتدا برای دانشجویان آمریکایی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را داشتند، تأسیس شد. در حال حاضر دانشجویانی از 100 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا مطابق با سیستم آموزشی ایالات متحده است و مدرک تحصیلی اخذ شده در این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایالات متحده قرار می گیرد. تمامی کلاس ها و دوره های آموزشی این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و بیش تر آموزشی مبتی بر کار در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته است، که شامل دوره های دوساله و چهارساله می گردد.

دانشگاه Hochschule فورت وانگن (Hochschule Furtwangen University)

دانشگاه هوشخوله فورت وانگن یا به اختصار HFU، دانشگاهی کوچک واقع در استان بادن-وورتمبرگ است که روی علوم کاربردی تمرکز بیشتری دارد. با وجود وسعت کم، این دانشگاه در زمینه مدیریت بازرگانی بین المللی در رتبه دوم آلمان قرارگرفته و در رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر اعتبار خاصی دارد. دانشگاه هوشخوله فورت وانگن که 13 درصد از دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند، از لحاظ رضایت دانشجویان بین المللی در رتبه اول کشور قرار گرفته است. این دانشگاه با بیش از 100 دانشگاه معتبر بین المللی همکاری های نزدیک علمی دارد.

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

دانشگاه فرایبورگ آلمان که در استان بادن-وورتمبرگ واقع شده و 16 درصد از جمعیت دانشجویانش را دانشجویان بین المللی از 120 کشور جهان تشکیل داده اند، برای دانشجویان بین المللی برنامه های ویژه ای در نظر گرفته است. در مرکز آموزش زبان این دانشگاه، دوره های فشرده آموزش زبان آلمانی برگزار می گردد، که محبوب دانشجویان بین المللی است و در تعطیلات بین ترم هر سال دانشجویانی از بیش 50 کشور جهان در این کلاس ها شرکت می نمایند.

برنامه آموزشی جهانی (Global Studies Program)، که یکی از معتبهترین دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در جهان لست نیز شانس بزرگی برای دانشجویان بین المللی است که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، یا می خواهید برای دوره ای کوتاه در یکی از دانشگاه های معتبر جهان دوره ای آموزشی بگذرانید، تحصیل در هر یک از این دانشگاه های ذکر شده، می تواند تجربه بسیار ارزنده ای در اختیارتان قرار دهد. تحصیل در این کشور در کنار آشنایی با فرهنگ غنی آلمان و یافتن دوستانی از دانشجویانی از سراسر جهان تجربه ای است که آینده زندگی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

منبع: کجارو / gooverseas.com

به "8 دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید