امکانات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باید متناسب با فناوری های نوین باشد

به گزارش وبلاگ رمزفا، معاون هماهنگ کننده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی گفت: دشمنان در حوزه جنگ نرم دارای امکانات به روز هستند و سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش نیز باید از این فناوری های نوین برخوردار باشد.

امکانات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باید متناسب با فناوری های نوین باشد

به گزارش ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز چهارشنبه در مراسم تجدید میثاق فرماندهان عقیدتی سیاسی ارتش در حرم امام خمینی(ره) اظهارداشت: چابکی، کارآمدی و پاسخگویی در شرایط مختلف جنگ نرم باید در دستور کار سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی باشد.

وی مهمترین ماموریت های این نهاد را ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی، ارتقای معنوی و بصیرت افزایی نیروهای نظامی و مصون کردن نیروها در مقابل هجمه های دشمنان عنوان نمود و اضافه نمود: ارتقای منزلت اجتماعی نیروهای مسلح که مدنظر رهبر معظم انقلاب است از مهمترین اهداف سازمان عقیدتی سیاسی می باشد.

سیاری توضیح داد: سازمان عقیدتی سیاسی باید توان مقابله با قدرت جنگ نرم و سخت دشمنان را داشته باشد.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران از مولفه های برترسازی از جمله شهادت طلبی، ایثارگری و ولایت مداری برخوردار است، عنوان نمود: رزمندگان ایران اسلامی با این شاخصه ها در هشت سال جنگ تحمیلی با بصیرت دینی و ولایت مداری در مقابل بسیاری از زیاده خواهی های دشمنان ایستادند.

سیاری در ادامه قدرت را میزان توانمندی یک ملت برای آمادگی با تهدیدات خارجی و برقراری امنیت داخلی و رفاه مردم برای توسعه کشور عنوان نمود و گفت: امروز قدرت در سه عرصه سخت، نیمه سخت و نرم تعریف می گردد که نیروهای ایرانی در تمامی این موارد توانایی لازم را دارند.

وی یادآور شد: امروز به لطف خداوند و کوشش نیروهای نظامی ایران در حوزه قدرت سخت یعنی امکانات و تجهیزات نظامی کاملا خودکفا شده است و توان بازدارندگی بالایی دارد.

سیاری عنوان نمود: قدرت نیمه سخت جمهوری اسلامی ایران نیز با داشتن نیروهای مومن، انقلابی و متعهد در شرایط خوبی است، همان گونه که در چند سال اخیر شاهد هستیم، دشمنان نتوانستند تا تحریم و تهدید کوچکترین خللی در شرایط کشور ایجاد نمایند.

وی سومین قدرت را قدرت نرم عنوان نمود و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب طی چند دهه گذشته بارها در خصوص تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و در نهایت جنگ نرم دشمنان بیانات فراوانی داشتند چرا که جنگ نرم و یا به عبارتی استعمار فرانو به تسلط دشمنان بر افکار و عقاید جوانان توجه دارد، بدین صورت که با تغییر نوع فکر باورها و افکار عمومی ملت را در مسیری که می خواهد راهنمایی می نماید.

معاون هماهنگ نماینده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه نیروهای نظامی ایران در مقابله با جنگ نرم دشمنان باید از پتانسیل های فرهنگی و مذهبی استفاده نمایند، اضافه نمود: ارتش ایران مزایایی چون ولایتمداری، بصیرت مردمی و انقلابی را دارند که باید سازمان عقیدتی و سیاسی از این ظرفیت استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه دشمنان با استفاده از ابزارهای نوین و فضای مجازی به دنبال تغییر فکر و نگرش این نیروها هستند، تاکید نمود: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این زمینه با توجه به فرهنگ ناب ایرانی، اسلامی اقدامات لازم را در جهت پیشگیری از آن انجام دهد.

سیاری یادآور شد: دشمن می خواهد تغییر سبک زندگی، القای ناکارآمدی و کاهش منزلت اجتماعی نیروهای مسلح را بزرگنمایی کند و شبهات مختلفی را در در میان نیروهای مسلح ایجاد کند که باید همگان در مقابل این موضوعات هوشیار باشیم.

مسئولان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) همزمان با 24 مهرماه سالروز تاسیس این نهاد با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان های والای ایشان تجدید میثاق کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "امکانات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باید متناسب با فناوری های نوین باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکانات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باید متناسب با فناوری های نوین باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید