فهمیدن زبان حیوانات دیگر کار دشواری نیست!

به گزارش وبلاگ رمزفا، محققان در حال یافتن راه های خلاقانه ای هستند تا آنچه را که حیوانات تجربه می کنند، کشف کنند

فهمیدن زبان حیوانات دیگر کار دشواری نیست!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ رمزفا، سگی نزدیکی غریبه را حس می کند و پارس می کند. یک گربه مغرور از کنارش می گذرد و همه را نادیده می گیرد. یک گاو از روی رضایت ناله می کند. حداقل، ما می توانیم اعمال آنها را اینگونه تفسیر کنیم. ما از تجربیات خود برای درک و ارتباط با حیوانات اطراف خود استفاده می کنیم و از تخیل خود برای پر کردن هر شکافی در طول راستا استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید:

عکس | مرگبارترین سلاح های دنیا !

انتقاد شدید از سفر و سخنرانی معاون وزیر در جیتکس دبی در روزهای سخت اکوسیستم استارتاپی ایران!

اما چنین فرضیاتی اغلب اشتباه است.

بسیاری از مردم اسب ها را برای سرگرمی به خانه های خود می آورند اما در طبیعت، اسب های بالغ به ندرت سرگرم کننده هستند و بازی می کنند.

مارتین هاسبرگر می گوید: وقتی اسب های اسیر بازی می کنند، لزوماً خوب نیست. او یک دانشمند حیوانات در مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه (یا CNRS) است. آزمایشگاه او در دانشگاه رن است.

هاوسبرگر در مزرعه خود در بریتانی فرانسه اسب پرورش می دهد. حدود 30 سال پیش، او متوجه شد که افرادی که اسب نگهداری می کنند اغلب نشانه های رفتار حیوانات را اشتباه ارزیابی می کنند. این الهام بخش او برای مطالعه رفاه اسب شد.

او دریافت که اسب های بالغی که احساس اضطراب می کنند اغلب بازی خود را به نمایش می گذارند و ممکن است در آن لحظه شادتر به نظر برسند اما حیواناتی که همیشه احساس خوبی دارند برای رهایی از استرس به این کار ندارند.

دانشمندانی که رفتار و رفاه حیوانات را مطالعه می کنند، به درک بی سابقه ای از رفتار آنها رسیده اند؛ جورجیا میسون توضیح می دهد:در یکی دو دهه گذشته، مردم از نظر پرسیدن حالات عاطفی حیوانات جسورتر و خلاق تر شده اند. او رفتار و رفاه حیوانات را در دانشگاه گوئلف در انتاریو، کانادا مطالعه می کند.

محققانی مانند میسون در حال کسب بینش در مورد طیف وسیعی از حیوانات هستند. به عنوان مثال، مطالعات اخیر نشان می دهد که گرفتن موش از دمش می تواند روزش را خراب کند. در همین حال، یک نوشیدنی پر از شکر ممکن است تحرک زنبورها را افزایش دهد و خرچنگ ممکن است احساس اضطراب کند و اختاپوس ها و شاید ماهی ها می توانند درد را احساس کنند.

دانستن همه اینها می تواند نحوه رفتار ما با حیوانات را تغییر دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "فهمیدن زبان حیوانات دیگر کار دشواری نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهمیدن زبان حیوانات دیگر کار دشواری نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید