200 دستگاه اتوبوس برای مشهد خریداری می گردد

به گزارش وبلاگ رمزفا، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: قصد داریم قراردادی با یکی از شرکت های خوردوسازی داشته باشیم تا بتوانیم 200 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی کنیم.

200 دستگاه اتوبوس برای مشهد خریداری می گردد

ایمان فرهمندی در گفت وگو با وبلاگ رمزفا ظهار کرد: متاسفانه سن فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی در مشهد 10 ساله است و در سال های اخیر اهتمام جدی برای تامین ناوگان اتوبوسرانی در شهر وجود نداشته است؛ زیرا این قضیه اولویت مدیریت شهری نبوده است. البته باید گفت که فراوری اتوبوس در کشور کاهش داشته که این امر سبب افزایش سن ناوگان اتوبوسرانی شده است.

وی اضافه کرد: قصد داریم قراردادی با یکی از شرکت های خودروسازی داشته باشیم تا بتوانیم 200 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی کنیم. اگر در این خصوص پیش پرداخت ها به موقع و کامل پرداخت گردد ماهانه تعدادی اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد توضیح داد: بعلاوه با شرکت های دیگر نیز وارد مذاکره شدیم تا بتوانیم اتوبوس های بیشتری را تامین کنیم. پیش بینی می کنیم تا اوایل سال آینده بتوانیم بخشی از این اتوبوس های نو را وارد ناوگان اتوبوسرانی کنیم.

وی تاکید نمود: اولین اتوبوس برقی درکشور بر اساس قرارداد پژوهشی با مشارکت دو شرکت مپنا، عقاب افشان و با کارفرمایی شهرداری مشهد نمونه سازی و در مشهد رونمایی شد. بر این اساس 10 اتوبوس دیگر نیز در حال ساخت است که قصد داریم با مذاکره بخش خصوصی این اتوبوس ها را وارد مشهد کنیم. بعلاوه در حال مطالعه و آنالیز برقی کردن خط یک بی آرتی هستیم. گفتنی است اگر تمام ناوگان اتوبوسرانی را برقی کنیم، تاثیرگذاری زیادی در کاهش آلودگی هوا ندارد، زیرا ناوگان اتوبوسرانی فقط 1.5 درصد سبب آلودگی هوا می گردد. بنابراین ما باید بیشترین تمرکز را روی کاهش خودروهای شخصی انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "200 دستگاه اتوبوس برای مشهد خریداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 دستگاه اتوبوس برای مشهد خریداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید