راهنمای سفر به ارمنستان و ایروان

به گزارش وبلاگ رمزفا، تصمیم دارید در همین نزدیکی به ارمنستان سفر کنید؟ در این مطلب تمام اطلاعاتی را که ضروری است برای سفر به ارمنستان بدانید را جمع آوری نموده ایم. از اینکه چه فصلی را برای سفر به ایروان انتخاب کنید، باید برای ویزا درخواست بدهیم یا خیر، چه هزینه هایی را باید در نظر داشت، کجاها را ببینیم، و چطور به ارمنستان سفر کنیم، را در این مطلب می توانید بخوانید و برای سفری متفاوت و به یادماندنی برنامه بچینید.

راهنمای سفر به ارمنستان و ایروان

برترین زمان سفر به ارمنستان

برای اینکه به خوبی از سفرتان و اوقاتی که در آن شهر می گذرانید لذت ببرید، باید فصل مناسب را با توجه به قصد و هدفتان از رفتن به ارمنستان تعیین کنید. از اواخر بهار تا اواسط تابستان هوای ایروان گرم، و از اوایل تا اواسط زمستان هم سرما بر این کشور حاکم است. اگر می خواهید سفری ارزان و مالی داشته باشید و گرمی و سردی برایتان اهمیت چندانی ندارد، این ماه ها را برای سفر به ارمنستان انتخاب کنید.

برترین زمان برای سفر به ایروان، فصل بهار، و از اواخر تابستان تا اواسط پاییز است. جاذبه های طبیعی و گردشگری ارمنستان در فصل بهار به زیباترین حد خودشان می رسند. اگر هم اهل خرید هستید، زمستان و نزدیک به سال نوی میلادی می تواند موقع مناسبی برای سفر به ایروان باشد. در نظر داشته باشید که پیش بینی آب و هوای شهر مقصد را چک کنید و لباس متناسب فصل همراه خود ببرید.

ویزای ارمنستان

خوشبختانه ارمنستان از جمله کشورهایی است که برای ورود به آن، لازم نیست از قبل اقدام به ویزا کنید. تنها کافیست پیش از ورود به ارمنستان از اعتبار گذرنامه و پاسپورت ایرانی خود مطمئن باشید.

هزینه سفر به ارمنستان

واحد پول ارمنستان، درام است. اما مانند بسیاری از سفرهای خارجی، می توانید ریال را به دلار یا یورو تبدیل کنید و در ارمنستان تبدل پول به درام را انجام دهید. اگر از هزینه صدور گذرنامه بگذریم، در نظر داشته باشید که برای خروج از کشور باید عوارض بپردازید؛ بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان، و بار سوم به بعد 440 هزار تومان.

هزینه اقامت و هتل های ایروان هم با توجه به نوع هتل، موقعیت مکانی، و فصل سفر متغیر است. برای مثال در فصل زمستان، افراد کمتری بخاطر سرما سفر به ارمنستان را انتخاب می نمایند و برای همین هم هزینه اقامت و هتل به نسبت بهار و تابستان کمتر خواهد بود.

هتل های ایروان

جاذبه های گردشگری ارمنستان

ایروان، مرکز ارمنستان است و معروف ترین و محبوب ترین شهری ست که گردشگران برای سفر به این کشور انتخاب می نمایند. تماشای های ایروان کم نیستند و از کلیسای مریم مقدس، مسجد کبود، و خانه اپرا می توانید تماشا کنید. میدان جمهوری هم از نقاط اصلی ایروان محسوب می گردد و قدم زدن در خیابان های اطرافش را از قلم نیاندازید. به غیر از ایروان، به شهرهای دیگر هم می توانید بروید که فهرست کامل و جامع آن را در شهرهای تماشای ارمنستان می توانید مشاهده کنید و برای سفری مجذوب کننده از آن ایده بگیرید.

سفر به ارمنستان

از آنجا که ارمنستان با ایران مرز مشترک دارد، باعث شده تا برای سفر به ارمنستان، مسافران ایرانی راه های متنوعی داشته باشند.

  • سفر هوایی به ایروان: راحت ترین و سریع ترین راه سفر به ایروان، هواپیماست. پرواز از شهرهای متعددی به ایروان صورت می گیرد و پرواز تهران ایروان حدود 1 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد. فهرست پروازهای ایروان با قیمت مناسب و اطلاعات کامل را در وبلاگ رمزفا تریپ با چند کلیک ساده می توانید ببینید و خرید بلیط را انجام دهید.
  • سفر زمینی به ایروان: سفر زمینی به ارمنستان را هم می توانید با خودروی شخصی انجام دهید و یا با خرید بلیط اتوبوس ایروان راهی شوید. از تهران تا مرز نوردوز حدود 770 کیلومتر، و از تهران تا ایروان 1155 کیلومتر فاصله است. اگر با خودرو شخصی سفر می کنید، باید نسبت به دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی، کارت بین المللی خودرو، پلاک ترانزیت، و بیمه کارت سبز خودرو هم اقدام کنید.

اگر شما تجربه سفر به ارمنستان را دارید، چه پیشنهاداتی به خوانندگان و مسافران وبلاگ رمزفا تریپی در سفرشان به ایروان دارید؟

منبع: اسنپ تریپ

به "راهنمای سفر به ارمنستان و ایروان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به ارمنستان و ایروان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید