2 طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت و بدون گوشت

به گزارش وبلاگ رمزفا، کوکو سیب زمینی شکم پر از آن دست غذاهای ساده است که هم با گوشت و هم بدون گوشت می توانید آن را درست کنید. در این حالت، داخل کوکو سیب زمینی شکم پر با مواد مختلفی پر شده و بعد در روغن سرخ می گردد. طیف وسیعی از مواد را هم می توانید برای داخل کوکو سیب زمینی شکم پر بهره ببرید. در این مقاله از در به طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت و بدون گوشت خواهیم پرداخت و انواع مختلف آن را به شما یاد خواهیم داد.

2 طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت و بدون گوشت

فوت و فن های طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر

*برای این که کوکو سیب زمینی شکم پر مجلسی تر شوند، می توانید هر دو طرف آن ها را قبل از سرخ کردن در کمی آرد سوخاری قرار دهید و بعد در تابه با روغن داغ سرخ کنید.

*برای عطر و طعم بهتر از سبزی های معطر در طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر بهره ببرید. سبزی های معطر مثل پیازچه، جعفری، تره، گشنیز، شنبلیله، شوید، ترخون، مرزه و … را به صورت تکی یا ترکیب با یکدیگر در کوکو به کار ببرید. این سبزی ها را هم می توانید به صورت تازه و هم به صورت خشک به کار ببرید.

*در استفاده از مواد داخل کوکوهای سیب زمینی می توانید تنوع بیشتری به خرج بدهید و سلیقه خودتان را هم دخیل کنید. مثلاً می توانید موادی مثل زرشک، گردو، کشمش و … را در مواد کوکو بریزید.

*برای طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با سوسیس یا کالباس، به مواد داخلی باید سوسیس ریز نگینی و سرخ شده یا سوسیس رنده شده (کالباس خرد شده) اضافه کنید. می توانید مانند روش اول طرز تهیه کوکو شکم پر، سوسیس ها را با پیاز، و سبزیجات معطر اضافه کنید و بعد داخل کوکو قرار دهید.

*برای طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با مرغ، باید فیله مرغ بدون استخوان را بپزید و ریش ریش کنید. سپس آن را با پیاز و رب گوجه فرنگی و ادویه های دلخواه تفت داده و به عنوان مواد داخل کوکو بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کوکو مرغ رشتی یا شمالی با فیلم

طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت چرخ نموده (روش اول)

مدت زمان آماده سازی مواد: 1 ساعت

مدت زمان پخت کوکو سیب زمینی شکم پر: 15 دقیقه

مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر

 • سیب زمینی: 6 عدد میانه
 • گوشت چرخ نموده: 200 گرم
 • پیاز: 1 عدد میانه
 • سیر: 1 حبه
 • تخم مرغ: 3 عدد
 • سبزی معطر تازه: 2 قاشق غذاخوری
 • رب گوجه فرنگی: 1 قاشق غذاخوری
 • پودر سوخاری: 2 قاشق غذاخوری
 • نمک و زردچوبه: به میزان لازم
 • فلفل سیاه و پاپریکا: به میزان لازم
 • روغن: به میزان لازم

مراحل طرز تهیه کوکو شکم پر مجلسی بدون فر

در این روش از طرز تهیه کوکو شکم پر از گوشت چرخ نموده و مخلفات دیگر برای پر کردن کوکوها استفاده می گردد. اما ابتدا باید سیب زمینی ها را آبپز کنید و بعد از اینکه پوره کردید و شکل خمیری به خودشان گرفتند، داخلشان را با مواد داخلی کوکو، پر کنید و آن را بپیچید. در آخر هم دو طرف کوکوها را در روغن سرخ کنید. برای آموزش این کوکوی خوشمزه و مخصوص مهمانی، مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: سیب زمینی ها را آبپز کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر، سیب زمینی ها را بشویید. یک قابلمه را تا نیمه آب کنید و سیب زمینی ها را در آن قرار دهید. قابلمه را روی حرارت بگذارید و صبر کنید تا سیب زمینی ها کاملاً آبپز شوند. می توانید سیب زمینی ها را بخار پر هم کنید. در این فاصله که سیب زمینی ها آبپز می شوند، مواد میانی کوکو را آماده کنید.

مرحله دوم: مواد داخلی کوکو سیب زمینی شکم پر را درست کنید

پیاز را در این مرحله پوست بگیرید و رنده کنید. آب آن را بگیرید. برای این که پیاز از هم نپاشد، قسمت ریشه را جدا نکنید و بعد از رنده کردن، آن را دور بیندازید. سیر را هم پوست بگیرید و رنده کنید.

در یک تابه میزانی روغن بریزید. پیاز و سیر رنده شده را به تابه اضافه کنید. زردچوبه، نمک، فلفل، پودر پاپریکا و هر ادویه دلخواه دیگری را اضافه کنید. گوشت چرخ نموده را به مواد داخل تابه اضافه کنید.

مرحله سوم: همه مواد داخل کوکو را در تابه تفت دهید

را اضافه کنید و آن را تفت دهید تا هم رنگ باز کند و هم طعم خامی خود را از دست بدهد. بعد از این که بوی زهم گوشت چرخ نموده گرفته شد، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید مواد داخل تابه سرد شوند. سیب زمینی های آبپز شده را بعد از سرد شدن، پوست بگیرید و رنده کنید.

مرحله چهارم: مخلوط سیب زمینی را آماده کنید

در یک کاسه، سیب زمینی های رنده شده را بریزید. به آن ها تخم مرغ، سبزی معطر، پودر سوخاری، نمک، فلفل سیاه و ادویه های دلخواه اضافه کنید. همه مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید تا شکل خمیری به خود بگیرند.

میزانی از مواد اطراف کوکو (مخلوط سیب زمینی) را بردارید و کف دستتان گود کنید. از مواد داخلی (گوشت چرخ نموده) وسط سیب زمینی بگذارید و لبه ها را به هم بچسبانید. کوکو را کف دستتان پهن کنید.

مرحله پنجم: هر دو طرف کوکو سیب زمینی شکم پر را سرخ کنید

در یک تابه به میزان کافی روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. بعد از این که روغن داغ شد، کوکوهای سیب زمینی شکم پر را در آن سرخ کنید. سعی کنید حرارت را روی حالت ملایم تنظیم کنید تا کاملاً مغز پخت شوند و مواد طعم یکدستی داشته باشند.

سپس طرف دیگر کوکوها را سرخ کنید. بعد از این که همه کوکوها را سرخ کردید، آن ها را در ظرف مناسب همراه با سبزی خوردن، یا انواع ترشی سرو کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کوکو سبزی پف دار و خوشمزه

طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با پنیر و قارچ (روش دوم)

مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر بدون گوشت

 • سیب زمینی: 4 عدد
 • تخم مرغ: 2 عدد
 • پیازچه: 4 عدد
 • قارچ: 200 گرم
 • پنیر پیتزا: به میزان دلخواه
 • نمک، فلفل، زردچوبه: به میزان لازم
 • روغن: به میزان لازم

طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پنیری بدون گوشت

برای درست کردن کوکو سیب زمینی شکم پر با سیب زمینی آب پز، بعد از آماده شدن سیب زمینی ها باید مواد داخل کوکو را آماده کنید و آنها را داخل سیب زمینی ها قرار دهید. کوکوها را فرم دهید و هر دو طرف آنها را با میزانی روغن، سرخ کنید. برای آموزش مراحل تهیه و پخت این کوکو سیب زمینی شکم پر پیتزایی و مجلسی، ادامه مقاله را بخوانید.

مرحله اول: سیب زمینی ها را آبپز کنید

در طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر باید از سیب زمینی آب پز بهره ببرید. برای این کار در یک قابلمه میزان مناسبی آب بریزید و روی حرارت قرار دهید. سیب زمینی ها را کاملاً بشویید و داخل آب بیندازید.

بعد از این که آب آغاز به جوشیدن کرد، حرارت را روی حالت ملایم تنظیم کنید. اجازه دهید سیب زمینی ها کاملاً نرم شوند. سپس شعله را خاموش کنید. وقتی سیب زمینی ها سرد شدند و از دما افتادند، پوست آن ها را بگیرید.

مرحله دوم: سیب زمینی را پوره و با ادویه ها مخلوط کنید

سیب زمینی هایی که پوستشان را گرفته اید، رنده یا له کنید. سپس به آن ها، نمک، زردچوبه، فلفل و تخم مرغ اضافه کنید. همه مواد را کاملاً با هم ورز بدهید تا شکل خمیری بگیرند.

مرحله سوم: قارچ و پیازچه را با روغن تفت دهید

برای درست کردن مواد داخل کوکو سیب زمینی شکم پر، قارچ ها را به خوبی بشویید. آن ها را به صورت ورقه ای خرد کنید. پیازچه را هم بشویید و ریز و ساطوری خرد کنید. در یک تابه میزانی روغن بریزید.

قارچ ها را به تابه اضافه کنید. حرارت را روی زیاد تنظیم کنید تا آب نیندازد و رنگ آن قهوه ای نگردد. بعد از این که آب قارچ ها گرفته شد، پیازچه ها را هم اضافه کنید و کمی آن ها را تفت دهید.

مرحله چهارم: مواد میانی کوکو سیب زمینی شکم پر را آماده کنید

به مواد داخل تابه، نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنید. شعله را خاموش کنید. وقتی مواد آماده و سرد شدند، را روی پیازچه و قارچ بریزید. لازم نیست دوباره حرارت دهید. پنیر پیتزا وقتی داخل کوکو سیب زمینی شکم پر قرار می گیرد، حالت کشسانی پیدا خواهد نمود.

مرحله پنجم: کوکو سیب زمینی را با مواد میانی پر کنید

از مایه سیب زمینی که به شکل خمیر درآورده اید، به مقدار بزرگ تر از گردو و کوچک تر از نارنگی بردارید. وسط آن را از مواد داخل تابه (مواد میانی) بگذارید. اطراف کوکو سیب زمینی ها را طوری به هم ببندید که مواد از آن ها خارج نگردد. می توانید آن ها را به صورت گرد مثل کوفته یا به صورت پهن مثل کوکو شکل دهید.

مرحله ششم: کوکو سیب زمینی شکم پر را سرخ و سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر، کوکوهایی را که آماده نموده بودید، در میزان کافی روغن سرخ کنید. همه اطراف کوکوها را سرخ کنید تا کاملاً طلایی شوند. برای این که روغن اضافی کوکوها گرفته گردد، بعد از سرخ شدن، آن ها را روی دستمال کاغذی بگذارید تا روغن اضافی خود را پس بدهند. سپس کوکوها را در ظرف مناسب سرو کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی با سیب زمینی خام و پخته

طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر در فر

برای تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر در فر و بدون استفاده از اجاق گاز، فر را روی دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید. سپس سیب زمینی را آب پز نموده و پوست بگیرید. آنها را پوره کنید. کف قالب فر را با روغن کافی چرب کنید.

یک لایه از سیب زمینی ها را کف قالب قرار دهید و صاف کنید تا ضخامت آن به حدود 3 سانتی متر برسد. سپس لایه میانی دلخواه را روی سیب زمینی بریزید و صاف کنید. لایه بعدی را دوباره سیب زمینی پوره شده بریزید و صاف کنید. ظرف را در فر به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت قرار دهید تا روی آن کاملاً سرخ گردد و بپزد. سپس آن را سرو کنید.

سوالات متداول

داخل کوکو سیب زمینی شکم پر را با چه چیزی پر کنیم؟

کوکو سیب زمینی شکم پر را می توانید با مواد مختلفی پر کنید. اگر گیاهخوار هستید، می توانید از ترکیب سبزیجات یا قارچ بهره ببرید. مرغ پخته ریش ریش شده، گوشت چرخ نموده، انواع حبوبات، سویا و … همه موادی هستند که می توانند طعم کوکوی شما را تغییر دهند.

از انواع پنیر، مثل گودا، پارمزان و … هم می توانید بهره ببرید. به هر حال هر چه تنوع بیشتری به مواد داخل کوکو بدهید، طعم لذیذتری را تجربه خواهید کرد.

آیا می توان به جای سیب زمینی آبپز از سیب زمینی خام برای کوکو شکم پر استفاده کرد؟

بله. برای این کار باید سیب زمینی ها را با قسمت ریز رنده کنید و آب آنها را بگیرید. سپس به مقدار یک نارنگی از آن بردارید و مواد داخلی را در سیب زمینی ها بریزید و بین دست هایتان گرد کنید. بعد بین دو دستتان آن را صاف نموده و با روغن سرخ کنید.

منبع: افق کوروش

به "2 طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت و بدون گوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر با گوشت و بدون گوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید