کالابرگ هر ماه چقدر شارژ می گردد؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، پرداخت کالابرگ به مرحله نهایی رسیده است. نحوه دریافت و موارد استفاده از کالابرگ اعلام شد. سیکل شارژ اعتبار کالابرگ به صورت ماهیانه است.

کالابرگ هر ماه چقدر شارژ می گردد؟

به گزارش تسنیم، جزئیات استفاده از کالابرگ و یارانه نقدی را در این خبر مطالعه کنید. تا به امروز اطلاعاتی درباره مبلغ شارژ ماهیانه کالابرگ اعلام نشده است.

در صورتی که اعتبار لحاظ شده برای خرید کالا در سرانجام ماه استفاده نگردد، امکان برداشت نقدی برای سرپرست خانوار فراهم است.

بر اساس اعلام اخیر مسئولان وزارت رفاه، دولت به منظور تقویت سلامت غذایی خانوار ها این امکان را برای آن ها ایجاد می نماید که به اعتبار یارانه بتوانند یک ماه زودتر کالا های اساسی را خریداری نمایند.

نحوه اجرای طرح کالابرگ

در این اعلامیه تاکید شده بود: طرح کالابرگ الکترونیک در حال پیاده سازی مقدمات اجرا در استان هرمزگان است. این امکان برای تمام جامعه یارانه بگیر هرمزگان پس از اطلاع رسانی از سوی رسانه های کشوری و استانی فعال خواهد شد و احتیاج به هیچ اقدامی نیست.

استفاده از اعتبار به وسیله تمامی کارت های بانکی به نام سرپرست خانوار، امکان پذیر خواهد بود و در خصوص کالا های مشمول طرح نیز الزامی به خرید یک نشان تجاری مشخص نیست و افراد می توانند از گروه کالایی اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه، خرید خود را انجام دهند. بعلاوه این طرح برای یارانه بگیران اختیاری است و هموطنان پس از اعلام رسمی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

اما پیگیری های تازه تسنیم از وزارت رفاه نشان می دهد؛ هم اکنون طرح نو کالابرگ الکترونیک به صورت نسبی در استان هرمزگان شروع شده و در صورتی که نتایج ان موفقیت آمیز باشد به زودی در سراسر کشور پیاده سازی می گردد. بعلاوه جزئیات مهم این طرح طی هفته جاری از سوی وزارت رفاه اطلاع رسانی خواهد شد.

طرح نو دولت شامل چند نقطه عطف است که یکی از برجسته ترین آن ها رونمایی از یک شبکه اعتباری سراسری است که در کنار شبکه شاپرک قرار خواهد گرفت.

شبکه اعتباری ایرانیان موسوم به شما، از یک سازوکار فنی منحصر به فرد استفاده می نماید که می تواند امتیازات و تسهیلات مهمی برای خانوار های ایرانی فراهم کند. موضوعی که در سنوات اخیر یکی از چالش های نظام حکمرانی در بحث حمایت از اقشار آسیب پذیر بوده و حالا با رونمایی از این دستاورد نو بخشی از عقب افتادگی های کشور در حوزه حمایت از اقشار محروم به صورت کلی بر طرف خواهد شد.

جزئیات استفاده از کالابرگ

1-در طرح کالابرگ الکترونیکی بر خلاف طرح هوشمند سازی یارانه آرد هیچ گونه دستگاه پوز نوی به عرضه نمایندگان کالا های اساسی تعلق نخواهد گرفت و هیچ دستگاه پذیرنده ای نیز از شبکه شاپرک حذف نخواهد شد.

2-تعداد قلم کالا های مشمول این طرح بایستی در مصوبه هییت دولت مشخص گردد، اما هیچ گونه محدودیتی در برند های عرضه نماینده اقلام مشخص شده وجود نخواهد شد. پیش بینی می گردد بین 5 الی 17 قلم کالا در این طرح به صورت یارانه ای در اختیار خانوارمشمول قرار بگیرد.

3- اعتبار به صورت ماهیانه در حساب سرپرست خانوار- بر اساس کد ملی و نه صرفا کارت واریز یارانه نقدی، شارژ خواهد شد.

4- در صورت عدم مصرف بخشی از اعتبار مذکور امکان دریافت نقدی اعتبار مصرف نشده برای سرپرست خانوار وجود خواهد داشت. در واقع سیکل شارژ اعتبار به صورت ماهیانه است.

5- در طرح شما شاهد رونمایی از یک سوییچ کالایی هستیم- یعنی اگر کالای انتخاب شده جزو گروه اقلام مشول در سبد مشخص شده باشد، بعد از خرید معادل ما به التفاوت نرخ یارانه ای و آزاد از اعتبار سرپرست خانوار کسر صورت خواهد گرفت.

6- احتمالا باتوجه به ظرفیت بسیار گسترده ای که این شبکه اعتباری سراسری ایجاد خواهد نمود دامنه آن برای حمایت از اقشار محروم و دهک های پایین جامعه به طرح کالابرگ الکترونیکی محدود نمانده و در آینده زمینه حمایت هدفمند با اصابت مستقیم کالایی به خانوار صورت خواهد گرفت.

منبع: فرارو

به "کالابرگ هر ماه چقدر شارژ می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالابرگ هر ماه چقدر شارژ می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید