ایمنی و اطمینان با محصولات سیم و کابل ابهر

به گزارش وبلاگ رمزفا، از آن جا که انرژی الکتریکی از مهم ترین نیازهای اولیه همه صنایع است، کیفیت شبکه انتقال و توزیع فشار قوی قطعا در نوع عملکرد صنایع تاثیرگذار می باشد.

ایمنی و اطمینان با محصولات سیم و کابل ابهر

برق رسانی پایدار و بدون نوسان به کارخانه های صنعتی و فراورینمایندگان عظیم کشور امری حیاتی است. زیرا اختلالاتی هرچند کوچک در این حوزه می تواند کارایی و حجم فراوری را پایین آورده یا به دستگاه های گرانبهای مورد استفاده در کارخانه ها لطمات جدی وارد کند.

شرکت سیم و کابل ابهر با سال ها تجربه و با در نظر دریافت این حساسیت ضروری در شبکه انتقال و توزیع برق کوشش نموده است کابل هایی فراوری کند که با اطمینان و به صورت پایدار بتواند احتیاج صنایع و کارخانه ها را پاسخ دهد. این شرکت را زنده یاد مهندس حسین کلاهی در سال 1371 تاسیس نموده و اکنون زیر نظر فرزند ایشان مهندس علیرضا کلاهی اداره می گردد.

مهندس مجید شمس، مدیرعامل شرکت سیم و کابل ابهر می گوید: شرکت ما در سال 98 به واسطه فراوری کابل های 230 و 400 کیلو ولت و بعلاوه کابل های چندلایه که کاربردهای متنوعی در صنایع نفت و گاز دارد مجوز دانش بنیان را از معاونت علمی ریاست جمهوری دریافت نموده است. این شرکت به اسم اولین فراوری نماینده کابل، گواهی نامه صلاحیت پیمان کاری نیرو در سال 98 را هم از سازمان برنامه و بودجه کشور کسب نموده است و تنها فراورینماینده حوزه سیم و کابل می باشد که به اسم فعال مالی مجاز از طرف گمرک ایران شناسایی شده است.

صادرات محصولات سیم و کابل ابهر

مدیرعامل این شرکت می گوید: از مهم ترین برنامه هایی که در منظره شرکت سیم و کابل ابهر قرار گرفته است توسعه صادرات است. این شرکت تا به امروز به کشورهای زیادی از جمله عراق، سریلانکا، سوریه، قزاقستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، افغانستان، عربستان، ونزوئلا،عمان به صورت مستقیم و غیر مستقیم صادرات داشته است.

شرکت سیم و کابل ابهر در سال های 1394 و 1399 به اسم صادرنماینده نمونه ملی انتخاب شده است.

شمس می افزاید: غیر از صادرکردن محصول، شرکت ما مجری عملیات کابل کشی در کشور عراق بوده است و در واقع سیم و کابل ابهر اولین شرکت و تنها شرکت ایرانی مورد تایید وزارت نفت عراق است. با توجه به حضور قدیمی و با سابقه ما در این کشور یکی از برنامه های توسعه ما در آینده این است که در عراق برنامه فراوری سیم و کابل را با مشارکت شریک عراقی شروع کنیم و ابزار و امکانات و دستگاه ها را به آنجا منتقل نموده و اجازه ندهیم بازاری که در عراق داریم از دست برود.

خدمات سیم و کابل ابهر

امروزه می دانیم کابل های فشار قوی زیرزمینی جایگزین خیلی خوبی برای شبکه انتقال هوایی هستند که عملا در شبکه های درون شهری جهان منسوخ شده است.

ساکنان تهران احتمالا به خاطر دارند که قبل از طبقاتی شدن اتوبان صدر، یک خط انتقال برق بسیار عظیم در وسط عظیمراه وجود داشت که هم از نظر بصری نازیبا بود و هم از نظر میدان های مغناطیسی که ایجاد می کرد می توانست خطراتی برای سلامت افراد داشته باشد. با همکاری شرکت سیم و کابل ابهر تمام کابل ها به زیر زمین منتقل شد.

بسیاری از کابل کشی های درون تونل های تهران از جمله تونل رسالت، تونل توحید از خدمات شرکت سیم و کابل ابهر است.

آزمایشگاه فشار قوی 1200 کیلو ولت این شرکت که در سطح خاورمیانه نوعی مرجع در زمینه سیم و کابل به شمار میرود هم از خدماتی است که فعالیت های این شرکت را از رقبایش متمایز نموده است.

چالش هایی راستا فراوری

به گفته مدیرعامل این شرکت، در تامین ماشین آلات چالش های زیادی برای فراورینمایندگان داخلی وجود دارد. بحث مهندسی، طراحی و مدل سازی هم از مسائل مهمی است که در فراوری یک محصول با کیفیت اهمیت دارد. از طرفی، نیروی انسانی که در شرکت فعالیت دارد باید از بین افراد نخبه و با انگیزه و در تعامل با دانشگاه انتخاب گردد و این هم یکی از چالش های جدی است. زیرا که در سال های اخیر با کاهش نیروی انسانی متخصص روبه رو هستیم. سرمایه در گردش و مدیریت آن از مسائلی است که در حوزه کار فراوری و صنعت است که اغلب فراورینمایندگان داخلی با آن روبرو هستند. قیمت مس و آلومینیوم فراوری داخل کشور گاهی از قیمت های جهانی بیشتر است که این هم یکی از چالش های مهم در راستا فراوری محصولی رقابتی می باشد.

مزایای محصولات سیم و کابل ابهر در یک نگاه

تنوع در فراوری کابل های مخصوص حوزه های مختلف: تنوع محصولات فراوری شده در شرکت سیم و کابل ابهر و خدماتی که به حوزه های مختلف ارائه می دهد یک نقطه قوت به شمار میرود. زیرا مصرف نماینده این محصولات فقط برق های منطقه ای و صنایع عظیم کشور مثل صنایع فولاد و سیمان، پتروشیمی، نفت و گاز و صنایع دفاعی نیستند. بلکه ساختمان های اداری، مسکونی و مراکز خرید عظیم و بیمارستان ها، مترو ها، تونل های بین شهری هم می توانند از آن بهره ببرند.

طراحی و ساخت محصولات ویژه : این شرکت غیر از محصولات رایج، کابل های ویژه ای که مورد احتیاج حوزه های خاص است را هم فراوری می نماید. برای مثال کابل میزان گیری، کابل های ابزار دقیق، کابل های ضد آتش مخصوص واگن های مترو، کابل های خودنگه دار و کابل های مخصوص نیروگاه های خورشیدی سولار که هرکدام طراحی و ساخت متفاوتی را دارند از فراوریات شرکت سیم و کابل ابهر است.

قیمت مناسب تر نسبت به محصولات خارجی: قیمت کابل های ابهر در مقایسه با نمونه های خارجی کمتر است چون محصول در ایران و با مواد اولیه داخلی فراوری می گردد.

ارائه خدمات تخصصی: خدمات تخصصی که از سوی پرسنل شرکت ارائه می گردد خدمات بسیار دقیق و خاصی هستند، به این علت که برخی از پرسنل در خارج از ایران آموزش دیده اند و عملیات مفصل بندی ، عیب یابی، نصب سر کابل و کابل کشی را با دقت و تبحر بسیار بالایی انجام می دهند. در صورتی که برای کابل های به کار رفته در تونل ها و راستاهای صعب العبور مسئله ای پیش بیاید کارشناسان شرکت بدون معطلی در آنجا حاضر می شوند تا مشکل را حل نمایند. این هم یکی از خدمات و مزیت های مهم شرکت سیم و کابل ابهر به شمار میرود.

انتقال انرژی الکتریکی مطمئن و ایمن: توزیع برق مطمئن و بدون نوسان و با کیفیت در صنایعی که سالم ماندن دستگاه های گران قیمت برایشان اهمیت زیادی دارد یکی از خدمات مهم این شرکت است.

راه های ارتباط با سیم و کابل ابهر

وبسایت: www.abharcable.com

اینستاگرام: Instagram.com/abhar-cable

ایمیل: [email protected]

تماس:

دفتر تهران: 81930000-021

تلفن کارخانه: 10-5284501-0243

آدرس: دفتر تهران: تهران، سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر، پلاک 64

کارخانه: استان زنجان، ابهر، کیلومتر 9 جاده ابهر - تاکستان.

مریم ملی - نشانی ایرانی 2 / روزنامه وبلاگ رمزفا

منبع: جام جم آنلاین

به "ایمنی و اطمینان با محصولات سیم و کابل ابهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی و اطمینان با محصولات سیم و کابل ابهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید