صبحانه ایده آل برای کنترل وزن خانم ها

به گزارش وبلاگ رمزفا، صبحانه وعده غذایی مهمی است که تاثیر جدی در کنترل وزن و پیشگیری از چاقی دارد. انتخاب خوراکی های سرشار از پروتئین مانند تخم مرغ احساس گرسنگی را در بقیه ساعات روز کاهش می دهد و از همین رو در کاهش وزن یا حفظ تناسب اندام موثر است.

صبحانه ایده آل برای کنترل وزن خانم ها

به گزارش وبلاگ رمزفا، تابه حال مطالعات بسیاری در خصوص اهمیت صبحانه اجرا شده است و در بیشتر موارد نشان از نقش آن به عنوان وعده غذایی موثر در سلامت بدن دارد؛ به طوری که برخی از متخصصان تغذیه بر این باورند که صبحانه مهم ترین وعده غذایی روزانه است. فرهنگ های غذایی مردم جوامع مختلف در انتخاب خوراکی های صبحانه تاثیر دارد اما معمولا چای، قهوه و آب پرتقال نوشیدنی های محبوب این وعده غذایی شناخته می شوند.

محققان آمریکایی در خصوص تاثیر صبحانه بر سلامت بدن دریافته اند که صبحانه سرشار از پروتئین احساس گرسنگی را به خصوص در خانم ها تا ظهر کاهش می دهد. در این مطالعه از گروهی خانم های 18 تا 55 ساله خواسته شد پرسشنامه هایی را قبل و بعد از صبحانه به خصوص در خصوص احساس گرسنگی طی ساعات مختلف صبح و تا نزدیک ناهار کامل نمایند. برای صبحانه تمام این افراد حدود 300 کیلوکالری انرژی در نظر گرفته شد اما برای برخی صبحانه حاوی میزان بیشتری پروتئین بود.

نتایج نشان داد مصرف صبحانه سرشار از پروتئین مانع احساس گرسنگی شدید طی ساعات صبح می گردد و در نتیجه تمایل به تنقلات چرب و شیرین کاهش پیدا می نماید. گرچه این نتیجه در خصوص خانم های سنین مختلف صدق می نماید، اما به نظر می رسد برای خانم ها در دوران یائسگی اهمیت بالایی دارد، زیرا تغییرات هورمونی این دوران بر کنترل وزن تاثیر دارد و این راه حل می تواند تاحدی این شرایط را بهبود ببخشد.

روی تخم مرغ حساب ویژه ای باز کنید

تخم مرغ یکی از برترین منابع پروتئین و خوراکی ایده آل برای صبحانه است که می تواند علاوه بر احساس سیری به دریافت بسیاری از ریزمغذی ها نیز یاری کند. البته هنگام مصرف تخم مرغ نباید از میزان زیاد روغن یا کره استفاده کرد زیرا حتما در افزایش وزن تاثیر خواهد داشت. برای افرادی که به تناسب اندام شان اهمیت می دهند، تخم مرغ آب پز برترین انتخاب است. بعلاوه، توصیه می گردد همراه تخم مرغ، نان سبوس دار میل گردد تا از نظر دریافت فیبر و دیگر ریزمغذی ها غذای کامل تری باشد.

منبع: سلامت

منبع: همشهری آنلاین

به "صبحانه ایده آل برای کنترل وزن خانم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبحانه ایده آل برای کنترل وزن خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید