سرگین گاو برای تامین انرژی و کاهش آلودگی هوا در هند

به گزارش وبلاگ رمزفا، هند در حال بهره برداری از یک منبع انرژی تازه است که به پاکسازی شهر های خفه شده در مه دود یاری کند و منبع عایدی حیاتی برای کشاورزان فقیر هندی فراهم می نماید.

سرگین گاو برای تامین انرژی و کاهش آلودگی هوا در هند

به گزارش وبلاگ رمزفا، اکثریت هندو های این کشور گاو ها را به عنوان موجودات مقدس مورد احترام قرار می دهند. آن ها بعلاوه در جوامع روستایی هند، محبوبیت دارند.

خانوار های روستایی مدت هاست که فضولات دام های خشک شده را در اجاق ها می سوزانند، این رویه با وجود کوشش های دولت برای حذف تدریجی آن با سیلندر های گاز یارانه ای همچنان ادامه دارد.

دهکده های حومه شهر ایندور در مرکز هند اکنون به خاطر تحویل انبوهی از سرگین گاو خود در یک پروژه آزمایشی برای یاری به برآورده کردن احتیاج های انرژی شهر، پاداش زیادی دریافت می نمایند.

سورش سیسودیا یک کشاورز هندی به خبرگزاری فرانسه گفت: ما سرگین با کیفیت بسیار خوب داریم و سرگین را تمیز نگه می داریم تا مطمئن شویم که برترین قیمت بابت آن پرداخت می گردد.

این مرد 46 ساله نزدیک به 12 کامیون کود تازه را به ارزش 235 دلار در هر محموله فروخته است - بیش از عایدی ماهانه میانه خانوار کشاورز هندی.

مزرعه سیسودیا 50 راس گاو دارد و در گذشته گهگاه هزینه ها را با فروش کود جبران می کرد. اکنون، او به یک جریان عایدی قابل اعتمادتر امیدوار است.

وی گفت: کشاورزان هر شش یا 12 ماه یک بار آن را جمع آوری می نمایند و فصل هایی وجود دارد که این کار را نمی نمایند، اما این کار می تواند عایدی ثابتی به ما بدهد.

فضولات گاو از مزرعه سورش سیسودیا به کارخانه منتقل می گردد و در آنجا با زباله های خانگی مخلوط می گردد تا گاز متان قابل اشتعال و پسماند آلی فراوری گردد.

در نهایت، قرار است این نیروگاه روزانه 500 تن زباله، از جمله حداقل 25 تن مدفوع گاو استفاده می نماید که برای تامین انرژی سیستم حمل و نقل عمومی شهر کافی است.

نیتش کومار تریپاتی، رئیس کارخانه، به خبرگزاری فرانسه گفت: نیمی از آن برای اتوبوس های ایندور و نیمی دیگر به مشتریان صنعتی فروخته خواهد شد.

این برنامه آزمایشی با موانع لجستیکی خود روبرو شده است، زیرا جاده های روستایی فرسوده، دسترسی کامیون های حامل سرگین کارخانه را به مزارع سخت نموده است. با این حال، دولت هند امید زیادی به این ابتکار دارد.

منابع انرژی جایگزین یک اولویت فوری در هند است که برای تامین تقریباً سه چهارم احتیاج های انرژی 1.4 میلیارد شهروند خود، زغال سنگ می سوزاند. در نتیجه شهر های هند مرتبا در زمره مراکز شهری آلوده در دنیا قرار می گیرند. بر اساس مطالعه ای که در مجله پزشکی The Lancet منتشر شده، آلودگی هوا عامل مرگ سالانه بیش از یک میلیون نفر در هند است.

این پروژه بعلاوه تضمین داده که برای گروه های ملی گرای هندو - مهمترین حوزه سیاسی مودی و مدافعان سرسخت حفاظت از گاو - جذابیت دارد.

منبع: فرارو

به "سرگین گاو برای تامین انرژی و کاهش آلودگی هوا در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگین گاو برای تامین انرژی و کاهش آلودگی هوا در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید