سرنوشت المپیک در حال تعلیق توکیو در دستان ترامپ؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، دنیای ورزش تورنتو نوشت:بازی های المپیک 2020 توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال فراوان در تاریخ قبلی جولای برگزار نخواهد شد و یک ماه دیگر تاریخ جدید اعلام می گردد.

سرنوشت المپیک در حال تعلیق توکیو در دستان ترامپ؟

شب گذشته اعلام شد که قرار است IOC درباره برگزاری یا انتخاب زمان جدید برای بازی های توکیو تصمیم بگیرد و تاریخ قبلی دیگر قطعیت ندارد. در این بین مشکل اصلی IOC این است که هر تصمیمی که اعمال گردد هزینه های زیادی را به همراه دارد؛ اگر مسابقات در زمان مقرر برگزار گردد ممکن است شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد مشکلاتی گردد و اگر به تاخیر بیافتد هم هزینه های بسیاری برای کشور میزبان یعنی ژاپن خواهد داشت و ممکن است باعث گردد آن ها میزبانی مسابقات را هم از دست بدهند. وضعیتی که باعث شده IOC در تصمیم گیری دچار مشکل جدی گردد و سناریوهای مختلفی را مورد آنالیز قرار دهد.

از طرفی تعویق این مسابقات برای کشور ما اتفاقی بدی به حساب نمی آید؛ این تعویق می تواند به رشته های مدال آوری چون کشتی و وزنه برداری یاری کند و فرصت بیشتری به این رشته ها بدهد. حال باید دید در یک ماه آینده چه تصمیمی برای المپیک 2020 گرفته خواهد شد و سرنوشت این دوره از رقابت ها به چه صورت خواهد بود.

کاروان های عظیم اروپایی این روزها خواستار لغو بازی ها هستند و از یاد نبرید که آمریکا در غیاب روسیه که محروم شده اگر المپیک را تحریم کند چون نخواهد چالش بیماری را بپذیرد ، عملا المپیک با شوکی عظیم روبرو می گردد پس پافشاری ترامپ بر تعویق بازی ها احتمالا سبب لغو و تعویق این مسابقات می گردد.

255 41

منبع: خبرآنلاین

به "سرنوشت المپیک در حال تعلیق توکیو در دستان ترامپ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت المپیک در حال تعلیق توکیو در دستان ترامپ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید