جزییات پذیرش مسافر از کشورهای آفریقایی همزمان با سویه تازه کرونا، پرواز مستقیم از آفریقا داریم؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی گفت: تا به این لحظه وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای پذیرش مسافر از کشورها از جمله افریقا محدودیت و ممنوعیتی را به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نکرده است.

جزییات پذیرش مسافر از کشورهای آفریقایی همزمان با سویه تازه کرونا، پرواز مستقیم از آفریقا داریم؟

ایلنا: حسن خشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی درباره تمهیدات سازمان هواپیمایی برای کنترل پروازها و ورود مسافران با توجه به شیوع سویه نو ویروس کرونا با نام اومیکرون که در کشور آفریقا فراگیر شده گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت درباره این محدودیت ها و ممنوعیت های مرتبط با پذیرش مسافران خارجی تصمیم گیری می نمایند.

وی ادامه داد: کشورها از لحاظ شرایط شیوع کرونا را دسته بندی نموده ایم و در این دسته بندی کشورهایی که با سویه نو روبرو می گردد، یا سازمان بهداشت جهانی در خصوص وضیعت آن هشدار می دهند یا اینکه وزارت بهداشت کشورمان آن را جزو کشورهای پرخطر اعلام می نماید، از نظر سازمان هواپیمایی در طبقه کشورهای ویژه قرار می گیرند و ورود مسافر چه با پرواز مستقیم و چه غیر مستقیم به ایران را ممنوع اعلام می کنیم.

رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی تاکید نمود: تا به این لحظه وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای پذیرش مسافر از کشورها از جمله افریقا که سویه اومیکرون در آن منطقه دیده شده، محدودیت و ممنوعیتی را به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام ننموده است.

خشخو اضافه کرد: به محض اعلام ممنوعیت و محدودیت به صورت کتبی و شفاهی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، مورد را به تمام شرکت های هواپیمایی در جهان نوتام می کنیم و اعلام خواهیم کرد که اجازه ورود مسافر از ان کشورها را چه به صورت مستقیم و چه غیر مسقیم به کشورمان را نمی دهیم.

وی درباره شرایط پروازهای آفریقا به ایران گفت: پرواز مستقیم به آفریقا نداریم و اگر ممنوعیتی درباره افریقا اعلام گردد، بلافاصله اعلام می کنیم که چه مستقیم و چه غیر مستقیم مسافر افریقایی را پذیرش ننمایند اما فعلا درباره پروازهای افریقا تصمیمی به سازمان هواپیمایی اعلام نشده است.

رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر کشوری در طبقه بندی کشورهای ویژه قرار گرفته است، گفت: فعلا هیچ کشوری در طبقه بندی کشورهای ویژه قرار ندارد اما در یک دوره ای تعداد کشورها در دسته بندی ویژه به 20 هم رسیده بود. بعلاوه در حال حاضر مسافران ایرانی از لحاظ کرونا هیچ ممنوعیتی برای ورود به کشورها ندارند.

در اتحادیه اروپا، ژاپن، کانادا و امریکا قرنطینه عمومی برای کنترل شیوع سویه اومیکرون شروع شده است و در پذیرش مسافر از مبدا هفت کشور بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی و زیمبابوه به مقصد اتحادیه اروپا محدودیت هایی اعمال شده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "جزییات پذیرش مسافر از کشورهای آفریقایی همزمان با سویه تازه کرونا، پرواز مستقیم از آفریقا داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات پذیرش مسافر از کشورهای آفریقایی همزمان با سویه تازه کرونا، پرواز مستقیم از آفریقا داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید