رقم قرارداد نامتعارف گل محمدی در پرسپولیس

به گزارش وبلاگ رمزفا، همشهری نوشت: حتی اگر پرسپولیس قهرمان نشود، باز هم میانگین امتیازگیری سرخ ها در لیگ بیست ویکم بسیار خوب بوده است. معمولا میانگین کسب 2امتیاز از هر بازی برای قهرمانی در لیگ ایران کافی است و تنها در فصل گذشته بود که سپاهان با وجود عبور از این حد نصاب، فاتح جام نشد. سال جاری هم پرسپولیس از 26بازی 54امتیاز گرفته و به میانگین 2.07امتیاز از هر مسابقه رسیده است. اینکه قرمز ها احتمالا قهرمان نمی شوند، فقط به خاطر عملکرد فوق العاده استقلال است؛ بنابراین نباید جای انتقاد چندانی از کادرفنی پرسپولیس باقی بماند، اما در عین حال چند ابهام منطقی جدی در عملکرد گل محمدی وجود دارد که دفاع از او را سخت می نماید.

رقم قرارداد نامتعارف گل محمدی در پرسپولیس

دستمزد؛ به میزان مربی خارجی

در خصوص رقم قرارداد یحیی حرف و حدیث های بسیار زیادی وجود دارد و برآورد ها و اخبار غیررسمی از 15میلیارد تومان برای خودش تا یک میلیون و 100 هزار دلار برای خودش و دستیارانش متنوع است. طبیعتا تا زمانی که یک منبع رسمی در این مورد اظهارنظر نکند، واقعیت ماجرا روشن نخواهد شد. هر چه باشد، اما به نظر می رسد گل محمدی به میزان یک سرمربی خوب خارجی (در حد برانکو یا کالدرون) و چه بسا حتی بیشتر از آن ها پول می گیرد. به این موضوع باید هزینه انتقال این مربی از پدیده مشهد به پرسپولیس و غائله 3ساله ایجاد شده در این مورد را هم بیفزایید. پس یحیی برای قرمز ها گران در آمده و توقع هم از او بالاست. اگر گل محمدی یک رقم متعارف دریافت می کرد، شاید می شد برخی کم و کسری های کار او و دستیارانش را نادیده گرفت، اما حالا اغماض سخت است.

جوان گریزی عجیب

به داستان وحید امیری نگاه کنید؛ یک ستاره ارزشمند ملی قبل از بهبودی کامل مصدومیتش روانه میدان می گردد، آسیب دیدگی او شدت می گیرد و حالا باید زیر تیغ جراحی برود. این در حالی است که جوانی مثل علی شجاعی به راحتی می توانست به جای امیری به میدان برود و وینگر توانای تیم ملی ایران را از ریسک معاف کند. گل محمدی، اما هیچ اعتقادی به جوانان ندارد؛ حتی آن هایی که خودش خریده و مدت هاست کنار تیم هستند. وحید ممکن است بابت این سهل انگاری کادرفنی تاوان سنگینی بپردازد و چه بسا حتی حضورش در جام جهانی به مخاطره بیفتد. عجیب تر اینکه یحیی یک بار دیگر هم در بازی سوپرجام همین ریسک را در خصوص امید عالیشاه انجام داد و باعث تشدید مصدومیت شاگردش شد. در حقیقت گل محمدی آنقدر از بازی دادن به بازیکنان جوان می ترسد که حتی حاضر است درصورت لزوم از ستاره های مصدوم به جای آن ها استفاده کند. در نتیجه هیچ چیز عجیبی نیست که او در 3 سال گذشته هیچ استعداد جوانی را به پرسپولیس معرفی ننموده است. با شرایط فعلی، آینده باشگاه حسابی در خطر است.

خشم بی خاتمه

داستان اعتراض های بی خاتمه و پی درپی یحیی گل محمدی هم که اصلا نیازی به بازگویی ندارد. باورکردنی نیست که سرمربی پرسپولیس حتی در دوران تحمل محرومیت هم از روی سکو ها پایین می آید تا به داور بازی با ذوب آهن اعتراض کند. او فصل گذشته 7 کارت زرد و 2 کارت قرمز از داوران گرفت و این فصل هم رکورد اعتراض و غرولند را شکست. خشم و خشونت یحیی فقط به کنار زمین محدود نمی گردد و او خیلی مواقع در مصاحبه هایش هم سراغ ایراد گرفتن از داوران و سایر مسائل می رود. همه این ها در تیمی اتفاق می افتد که در سال های اخیر عادت نموده بود از حواشی بکاهد و فقط روی متن متمرکز باشد. وقتی یحیی چنین رفتار هایی انجام می دهد، از بازیکنانش چه انتظاری می توان داشت؟ اتفاقا سرپیچی رامین رضاییان از دستور تعویض، در تناسب با کاراکتر سرمربی تیم است. به این ترتیب یحیی به نوعی گنجینه ارزشمند سکوت و آرامش را از پرسپولیس می گیرد که به راستی خسران بزرگی است.

منبع: فرارو

به "رقم قرارداد نامتعارف گل محمدی در پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم قرارداد نامتعارف گل محمدی در پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید