پرسپولیس مسرور شد، یورگن لوکادیا ناراحت

به گزارش وبلاگ رمزفا، هفته نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی شب گذشته به انتها رسید که اتفاقات مهیجی در این هفته در دو روز پنجشنبه و جمعه رقم خورد. در مقایسه با هفته هشتم، صدرنشین تغییر کرد، آقای گل لیگ عوض شد و نهایتا یک گل به خودی، یکی از صفر های جدول را هم پاک کرد.

پرسپولیس مسرور شد، یورگن لوکادیا ناراحت

پرسپولیس دوباره به صدر رسید

در یکی از مهم ترین بازی های هفته، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان مس رفسنجان، تیم پنجم جدول رده بندی و یکی از تیم های بدون شکست لیگ بود. سرخ های تهرانی که در دو بازی اخیرشان فقط یک امتیاز به دست آورده بودند، در این دیدار با یک پنالتی، سه امتیاز دیدار خانگی را کسب کردند تا اولین شکست این فصل مس رفسنجان را هم رقم بزنند. تک گل پرسپولیس در این بازی را یورگن لوکادیا زد تا در مجموع پنجمین گل این فصلش را زده باشد. یورگن حالا آقای 55 درصدی پرسپولیس هم هست. او در این فصل، بیشتر از نصف گل های پرسپولیس را زده است. پرسپولیسی ها به عنوان صدرنشین لیگ تا هفته نهم، 9 گل زده اند و آمار زیاد خوبی در خط حمله ندارند. لوکادیا، به تن هایی توانسته 5 گل از 9 گل پرسپولیس را بزند. یعنی 55 درصد گل های پرسپولیس که رکوردی جالب برای او محسوب می شود. سعید صادقی دو گل زده، میلاد سرلک زننده یکی از گل های سرخ پوشان بوده و دیگر گل این تیم از طریق میثم تهی دست مدافع حریف به دست آمده است. این یعنی پرسپولیسی ها فقط سه گل زن در این فصل داشته اند و با این حال، لوکادیا به تن هایی توانسته به مقدار صدرنشینی سرخ پوشان برای آن ها گل بزند. به هر روی با کسب همین سه امتیاز و البته با توجه به نتایجی که در دیگر دیدار ها به دست آمد، پرسپولیس 18 امتیازی شد و به لطف تفاضل گل بهتر، پس از یک هفته، دوباره صدر جدول را تصاحب کرد.

سکته گل گهر، فرار سپاهان

شاید عجیب ترین نتیجه روز نخست هفته نهم در سیرجان رقم خورد؛ جایی که تیم گل گهر صدرنشین در خانه بازی را با نتیجه یک بر صفر به تیم نساجی مازندران واگذار کرد. دومین شکست تیم قلعه نویی در این فصل در شرایطی رقم خورد که آن ها در سرانجام هفته هشتم به صدر رسیده بودند؛ ولی با توجه به از دست دادن این بازی خانگی، چند پله سقوط کرده و به رتبه چهارم رسیدند. فولاد هم دیگر تیم مدعی بود که نتوانست نتیجه درخوری کسب کند. آن ها در خانه با نتیجه یک - یک متوقف شدند تا با کسب ششمین تساوی فصل به رتبه هفتم جدول سقوط کنند. دیگر نتیجه مهمی که روز پنجشنبه در لیگ رقم خورد، فزونی مهم و 2 بر صفر سپاهان برابر صنعت نفت بود. شاگردان مورایس با این نتیجه 16 امتیازی شده و به رتبه سوم جدول رسیدند.

گل به خودی در اصفهان، استقلال را به صدر رساند

مهم ترین بازی روز گذشته، روز دوم هفته نهم را هم تیم های ذوب آهن و استقلال در اصفهان برگزار کردند که گل به خودی دقیقه 90 ذوبی ها، همه چیز را به سود شاگردان سا پینتو در استقلال کرد. تیم آبی پوش تهرانی که پیش از این با 15 امتیاز، در کنار پرسپولیس قرار گرفته بود، حالا 18 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر در مقایسه با رقیب همیشگی اش به رتبه دوم جدول رسید. نکته مهم در بازی استقلال بازگشت عارف غلامی بود؛ مدافع فیکسی که دو هفته به دلیل فعالیت در فضای مجازی و حمایت از اعتراضات مردمی از سوی مسئولان این باشگاه کنار گذاشته شده بود. ذوب آهن هم در شرایطی این بازی خانگی را واگذار کرد که پیش ازاین شکستی در کارنامه نداشت. ضمن اینکه کارنامه مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن، هم با این شکست سنگین تر شد. او با 12 شکست مقابل استقلال، به هیچ تیمی بیشتر از این نباخته است. تیم های تحت هدایت تارتار در چهار تقابل قبلی برابر استقلال پیروز به گل زنی نشده بودند که این آمار به پنج بازی افزایش پیدا کرد.

و ناگهان آقای گل تازه

شاید یکی از اتفاقات مهیج هفته نهم، فزونی 3 بر 2 تراکتور برابر نفت مسجدسلیمان بود. دیداری که با هت تریک (زدن سه گل در یک مسابقه) محمد عباس زاده، مهاجم تراکتوری ها همراه بود. همین موضوع باعث شد تا عباس زاده بالاتر از یورگن لوکادیا با شش گل، عنوان آقای گل فعلی لیگ را به خودش اختصاص دهد. در دو دیدار دیگر این هفته هم هوادار با یک گل ملوان را برد و آلومینیوم هم 2 بر صفر مس کرمان را از پیش رو برداشت.

منبع: فرارو

به "پرسپولیس مسرور شد، یورگن لوکادیا ناراحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس مسرور شد، یورگن لوکادیا ناراحت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید