شریف: فوتسال بانوان سیاه جامگان در خطر نابودی است

به گزارش وبلاگ رمزفا، فاطمه شریف می گوید تیم فوتسال بانوان سیاه جامگان در خطر نابودی قرار گرفته است.

شریف: فوتسال بانوان سیاه جامگان در خطر نابودی است

فاطمه شریف در گفت وگو با وبلاگ رمزفا اظهارکرد: مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان طی جلسه ای از شرایط موجود گله کرد و گفت اگر شرایط به این شکل ادامه یابد حاضر به ادامه تیم داری نیست. همچنین وی بیان کرد حتی حاضر است سهمیه فوتسال دسته یک را به صورت رایگان واگذار کند و هر اسپانسری که توان حمایت از ورزش را دارد صاحب امتیاز گردد.

وی ابراز کرد: ما امیدواریم که این اتفاق نیافتد، به هرحال محمدرضاعباسی به عنوان بخش خصوصی هفت سال تیم سیاه جامگان را زنده نگه داشته و خاطرات خوشی را برای مردم ورزش دوست خراسان رقم زده است.

این سرمربی فوتسال گفت: عباسی به ما گفت خاطر غیرتی که نسبت به استان خراسان رضوی و مشهد دارد، سعی می نماید که امتیاز را به خارج از استان نفروشد و منتظر ورود اسپانسری از داخل خراسان رضوی است. از آن طرف بعید می دانم اگر کسی تیم داری را قبول کند بخواهد مسئولیت بخش فوتسال بانوان را نیز به عهده بگیرد. واقعیت این است که اگر عباسی تیم داری نکند، نمی دانم تکلیف تیم فوتسال بانوان چه می گردد، شاید هم این امتیاز به هیات فوتبال واگذار گردد، در غیر این صورت تیم بانوان نابود می گردد.

وی در مورد اعزام تیم فوتسال بانوان به مسابقات المپیک اظهار کرد: چیزی که معین است این است که تا شش جولای، کمیته المپیک هر کشور فرصت دارد معین کند که از کدام سهمیه های خود می خواهد استفاده کند چون در این خصوص محدودیت هایی وجود دارد و هرکشور باید از بین رشته های هندبال ساحلی، راگبی، فوتسال و هاکی باید یک تیم را در یک جنسیت اعزام کند به عبارتی اگر سهمیه هاکی به آقایان داده گردد دیگر آقایان نمی توانند در چند تیم دیگر شرکت کنند و فقط خانم ها می توانند در رشته دیگری شرکت کنند.

شریف ادامه داد: از طرف دیگر این محدودیت نیز برای فوتسال وجود دارد که هر کشوری حتی اگر سهمیه هایش را به دست آورد نمی تواند هم تیم زنان و هم تیم مردان خود را برای مسابقات بفرستند. در این خصوص آخرین صحبت هایی که اجرا شده مبنی بر آن بوده که باید فدراسیون فوتبال به همراه کمیته ملی المپیک کشور خودمان تصمیم بگیرندکه کدام تیم اعزام گردد.

وی اظهار داشت: به هرحال آقایان نیز یک سری دلایل خاص خود را دارند برای اینکه باید اعزام شوند. ما نیز یک سری دلایل داریم که حق تیم ما است تا به مسابقات برویم چون ما دوسال تمرین داشتیم. البته از آن طرف تیم آقایان نیز حدود هشت ماه تمرین داشته است.

شریف ادامه داد: تیم آقایان اظهار می کنند که احتمال بردن مدال از سوی آنان بیشتر است اما من به شخصه این نظر را قبول ندارم به این علت که این دوره؛ اولین دوره بازی های المپیک است که فوتسال در آن وارد شده است و به همین علت حریف ها کاملا ناشناخته اند و از طرفی این که در آقایان تیم های آزاد به عنوان میزبان، تیم های روسیه و برزیل حضورشان حتمی است و فکر می کنم این تیم ها جزو مدعیان هستند البته که ایران نیز همواره جزو مدعیان بوده و مقام دارد اما نمی توان گفت که اکنون صددرصد می تواند مقام طلا را به دست بیاورد.

وی اضافه نمود: از این طرف در بخش بانوان نیز بالاخره یک سری تیم ها مانند اسپانیا و پرتغال هستند که جزو مدعیان اصلی هستند، تیم ما نیز تیم خوبی است به هرحال بازیکنان ما در این دوسال کوشش بی وقفه ای داشته اند و به این امید که برای اولین بار رشته فوتسال به المپیک آمده از خانه و تحصیل خود را دور نگه داشته اند تا به مسابقات بروند و برای کشورشان افتخارآفرینی کنند. شرایط نامعین فعلی تاثیر خیلی بدی بر روحیه دانش آموزان گذاشته به خصوص که اکنون ایام امتحانات است و این زمزمه ها می تواند تاثیر بسیار بدی بر روحیه آنان داشته باشد.

سرمربی تیم سیاه جامگان توضیح داد: این فرزندان نسل آینده کشور هستند. یکی از دلایلی که ما سعی جدی داشتیم مسئولان را توجیه کنیم که ضروری است بانوان در مسابقات شرکت کنند این است که هیچ مسابقه فوتسال دیگری برای رده جوانان نداریم اما آقایان مسابقات زیادی دارند.

وی در ادامه اظهار کرد: حدود بهمن ماه مسابقات زیر 20 سال آقایان برگزار خواهدشد. همچنین مسابقات جام باشگاه ها را آقایان هرساله تجربه می کنند، مسابقات جام جهانی نیز هرچهارسال شکل می گیرد اما برای بانوان یک جام ملت های آسیا وجود دارد که آن نیز هر دوسال برگزار می گردد. ما میدان بین المللی دیگری نداریم که بازیکنان خصوصا در رده های پایه بتوانند در آن شرکت کنند.

شریف اظهار داشت: چون دو سهمیه برای آسیا وجود دارد یک شانس دیگر هم برای ما وجود دارد که بتوانیم اعزام شویم. تا جایی که من اطلاع دارم کشورهای چین و ویتنام تیمی ندارند که اعزام کنند تایلند نیز می خواهد در بخش زنان با هندبال ساحلی شرکت کند و فقط در مورد کشور ژاپن اطلاعی ندارم، به هرحال امیدوارم این اتفاق برای ما با پیگیری کفاشیان و تعاونی، روسای دپارتمان فوتسال رخ دهد.

وی در مورد مطالبات خود، کادر فنی و بازیکنان مشکی پوشان گفت: من به عنوان مربی به همراه کادر فنی حدود 60 در صد حقوق قراردادمان را گرفته ایم و گروه بازیکنمان نیز حدود 70 تا 75 درصد حقوق قراردادهایشان را اخذ نموده اند. برای اینکه بازیکنان بتوانند با روحیه بالا در مسابقات حضور یابند همواره تاکید داشته ام که در ابتدا حقوق بازیکنان پرداخت گردد.

وی در مورد آینده کاری خود در صورتی که تیم سیاه جامگان از بین برود، اظهار کرد: در این خصوص با باشگاه های مختلف صحبت هایی داشته ام اما ترجیح می دهم فعلا در این خصوص چیزی نگویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شریف: فوتسال بانوان سیاه جامگان در خطر نابودی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریف: فوتسال بانوان سیاه جامگان در خطر نابودی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید