خبر جنوبِ برند معتبر فرهنگی شیراز و جنوب ایران، روزنامه رکورد شکن 41 ساله شد

به گزارش وبلاگ رمزفا، در روز های منتهی به انقلاب 1357 خبرجنوب سه پیش شماره منتشر کرد. حسین واحدی پور اما مجوز انتشار روزنامه اش را در سال 1358 گرفت.

خبر جنوبِ برند معتبر فرهنگی شیراز و جنوب ایران، روزنامه رکورد شکن 41 ساله شد

به گزارشتوریسم آنلاین او در این باره می گوید: انقلاب 57 به پیروزی نزدیک شده بود، زمزمه های آمدن امام(ره) به گوش می رسید، یکی دو تاریخ برای آمدن امام(ره) مطرح شده بود، یک مرتبه که مسجل شده بود امام به کشور وارد می شوند، روز یکشنبه هشتم بهمن بود که در تاریخ 5 بهمن، اولین پیش شماره را منتشر کردم؛ اما شرایط برای ورود امام در آن روز فراهم نشد. پیش شماره دوم را در 12 بهمن ماه منتشر کردم، روزی که امام آمدند و سومی را هم در روز پیروزی انقلاب 22 بهمن ماه 1357.

واحدی پور با ارائه سه پیش شماره به وزارت فرهنگ، مجوز روزنامه خبرجنوب را در سال 1358 دریافت می نماید و تاریخ انتشار رسمی آن را اول مهرماه 1358 قرار می دهد. این روزنامه نگار پیشکسوت درباره انتخاب عنوان خبرجنوب برای روزنامه اش می گوید: اسم روزنامه را خبرجنوب گذاشتم چون می خواستم مردم به وسیله روزنامه، به خبر دسترسی داشته باشند. در آن موقع منبع دریافت اخبار، رادیو و تلویزیون و بعضا روزنامه های تهران بود که با یکی دو روز تاخیر به شهرستان ها می رسید و خبرها کهنه شده بود؛ اما من به کار سرعتی علاقه داشتم و با این هدف، خبرجنوب را راه اندازی کردم که مردم هر روز صبح هنگام صرف صبحانه، یک روزنامه در مقابل خانه شان ببینند.

نکته ویژه

روزنامه خبرجنوب تنها روزنامه بخش خصوصی ایران است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون-40 سال-بدون حتی یک شماره تعطیلی بی وقفه منتشر شده است که از این جهت رکورددار بخش خصوصی مطبوعات ایران است.

حالا یعنی اول مهر ماه 1398 اما از اولین شماره این روزنامه در اول مهر 1358 یازده هزار و دویست و یک شماره گذشته و خبر جنوب وارد چهل و یکمین سال انتشار خود شده است.

نکته جالب این است که روزنامه خبرجنوب تنها روزنامه بخش خصوصی ایران است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون-40 سال-بدون حتی یک شماره تعطیلی بی وقفه منتشر شده است که از این جهت رکورددار بخش خصوصی مطبوعات ایران است.

حسین واحدی پور-صاحب امتیاز و مدیرمسوول روزنامه خبرجنوب- اکنون با برخورداری از 59 سال سابقه مطبوعاتی، قدیمی ترین مدیر رسانه ای جمهوری اسلامی ، صاحب تنها موزه بین المللی مطبوعات کشور و صاحب امتیاز و مدیر مسئول بزرگترین موسسه مطبوعاتی بخش خصوصی کشور است.

روزنامه خبر جنوب، پرتیراژترین روزنامه خارج از تهران و تنها روزنامه بدون برگشتی تاریخ مطبوعات کشور- روزنامه خبر ورزشی، پرتیراژ ترین روزنامه ورزشی کشور- روزنامه توریسم، تنها روزنامه مکتوب گردشگری دنیا با سه زبان فارسی، عربی، انگلیسی و توزیع بین المللی - روزنامه خبر بانوان، تنها روزنامه مخصوص زنان ایران- کتاب هفته خبر، تنها هفته نامه ادبی، هنری، فرهنگی کشور در قطع رقعی - ماهنامه ورزش و تصویر، تنها مجله تصویری ورزشی دنیا با عکس های سه بعدی- فصلنامه ادبی ، هنری نوشتا، با نوشته های اختصاصی برگزیدگان ادب و فرهنگ کشور های مختلف دنیا با زبان های آنها و توزیع بین المللی- کتاب سال خبر، با توزیع بین المللی و همچنین انتشار صدها ویژه نامه به مناسب های مختلف و برای مناطق گوناگون داخل و خارج کشور - خبرگزاری خبرآنلاین ، پایگاه خبری-تحلیلی توریسم آنلاین ،پایگاه خبری-تحلیلی خبرورشی آنلاین و همچنین سایت خبر نیوز به عنوان تنها رسانه اختصاصی مدیا در کشور از جمله نشریات و رسانه های موسسه خبر هستند که همه به همت ایشان شکل گرفته اند.

حسین واحدی پور-صاحب امتیاز و مدیرمسوول روزنامه خبرجنوب- اکنون با برخورداری از 59 سال سابقه مطبوعاتی، قدیمی ترین مدیر رسانه ای جمهوری اسلامی ، صاحب تنها موزه بین المللی مطبوعات کشور و صاحب امتیاز و مدیر مسئول بزرگترین موسسه مطبوعاتی بخش خصوصی کشور است.

منبع: توریسم آنلاین

به "خبر جنوبِ برند معتبر فرهنگی شیراز و جنوب ایران، روزنامه رکورد شکن 41 ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر جنوبِ برند معتبر فرهنگی شیراز و جنوب ایران، روزنامه رکورد شکن 41 ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید