بازی سیاست در معروف ترین ساختمان تسخیر شده دنیا

به گزارش وبلاگ رمزفا، ساختمان های بسیاری در گوشه و کنار دنیا به تسخیر ارواح و اشباح درآمده اند، البته این آن چیزی است که بسیاری از گردشگران حوزه وحشت یا دوست دارند باور نمایند، یا تظاهر می نمایند که باور کردند. اما فکر می کنید معروف ترین ساختمان تسخیر شده دنیا کجاست؟

بازی سیاست در معروف ترین ساختمان تسخیر شده دنیا

فکر می کنید تسخیر شده ترین نقطه این دنیا کجاست؟ در واقع ما در وبلاگ رمزفا و در قالب مجموعه مطالب گردشگری وحشت سعی کردیم به سراغ شماری از معروف ترین مقاصد ترسناک رفته و شما عزیزان را به گشت و گذاری در دل این بناهای عجیب و مرموز دعوت کنیم.

در حالی که داستان های بسیاری پیرامون مکان های تسخیر شده وجود دارد، اما صحت و سقم بسیاری از این داستان ها هیچ گاه به صورت کامل معین نشده و باز هم خرافات و داستان پردازی نقشی مهم در به معروفیت رسیدن آنها دارند. در واقع آن هاله سراسر ابهام و رمز و راز همچنان آنها را در برگرفته و به این سادگی ها فرصت عیان شدن حقیقت را نمی دهد.

در نهایت شاید بسیاری چندان به وجود و حضور ارواح باور نداشته باشند، اما دست کم ما امیدواریم شما از مطالعه این داستان های تاریخی و بعضا برگرفته از افسانه های فولکلور محلی لذت برده و برای مدتی کوتاه هم که شده، ترس و هیجان آنها را لمس کنید. به همین دلیل این بار مقصدی متفاوت را برای بازدید انتخاب کردیم که از قضا این روزها، دوران پراسترسی را تجربه می نماید.

شاید برای تان عجیب باشد، اما یکی از معروف ترین نقاط تسخیر شده دنیا از قضا مکانی است که هر روزه شاهد تصمیم گیری هایی مهم و کاربردی است که تأثیراتی مستقیم و غیر مستقیم بر روابط حاکم بر کشورهای مختلف دنیا دارند!

بله، درست حدس زدید، کاخ سفید آمریکا نیز ظاهرا مدت مدیدی است که به وسیله ارواح بسیاری به تسخیر درآمده است. طبق گزارشات موجود روح افرادی همانند ویلیام هنری هریسون، اندرو جکسون، ابیگیل لینکلن، توماس جفرسون، جان تایلر، دالی مدیسون، ویلی لینکلن و پدرش نآبراهام لینکلن بارها در این ساختمان و از سوی افراد متعددی مشاهده شده اند.

اما هر کدام از این ارواح هم ظاهرا به بخش خاصی از این ساختمان علاقه دارند، به عنوان مثال هریسون معمولا در حوالی اتاق زیر شیروانی رفت و آمد دارد، جکسون اما به اتاق رز علاقه دارد که در مدت ریاست جمهوری خود از آنجا به عنوان اتاق خواب استفاده می کرد، خانم آدامز هم به صورت مکرر در اتاق شرقی دیده شده است، جایی که خودش را در رختشویخانه به دار آویخت.

ماری تاد لینکلن همسر آبراهام لینکلن زمانی گزارش داد که ارواح رؤسای جمهور سابق جفرسون و تایلر را در اتاق بیضی زرد مشاهده نموده است.

از سوی دیگر وقتی الن ویلسون در پی بزرگ کردم باغ گل رز بود که گل هایش در اصل بوسیله دالی مدیسون کاشته شده بودند نیز ماجرای ارواح تکرار شد، چرا که این بار کارگران بارها حین کار با روح خانم مدیسون روبرو شدند که همچنان از باغ گل های رز مورد علاقه اش محافظت می کرد. پسر آبراهام لینکلن که در سن یازده سالگی در کاخ سفید جان سپرد نیز از جمله ارواحی است که همچنان سکونت در این کاخ را به ترک این دنیا ترجیح داده اند.

اما به جز مشاهده ارواح، گزارشات عجیبی نیز در خصوص رایحه های قابل استشمام در این کاخ موجود است. ظاهرا در این ساختمان گاهی شمیم گل رز به مشام می رسد که گفته می گردد به شکلی با روح خانم مدیسون در ارتباط است.

یکی از ارواحی که به صورت مکرر از سوی بسیاری از افراد و ساکنان کاخ مشاهده شده و از این نظر نیز معروفیتی به هم زده، آبراهام لینکلن فقید است. در میان کسانی که روح او را مشاهده نموده و یا تنها از حضور او مطلع شده اند می توان به النور روزولت، رئیس جمهور ترومن و دخترش و نیز ژاکلین کندی اشاره نمود. بعلاوه ملکه ویل هِلمینا از هلند، جیمز هاگرتی دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور دوایت آیزنهاور، وینستون چرچیل، تئودور روزولت، دختر رونالد ریگان و نیز شوهرش نیز از دیگر دیدار کنندگان ناخواسته ابی لینکلن بوده اند.

از اتاق زرد سخن گفتیم که به نحوی عجیب با خانواده لینکلن در ارتباط است. این اتاق گویا در زمان تصدی پست ریاست جمهوری به وسیله آبراهام لینکلن، کتابخانه شخصی او بوده و یکی از محبوب ترین اتاق های او در کاخ سفید بوده است.

بسیاری از کارمندان کاخ سفید بارها گزارش داده اند که این رئیس جمهور فقید را در این اتاق و در حالی مشاهده نموده اند که کنار پنجره ایستاده و به بیرون خیره شده است. بانوی نخست گریس کالیج (Grace Coolidge) نیز در زمان اقامت در کاخ سفید ادعایی مشابه را مطرح نمود. در کنار لینکلن، ظاهرا صدای دیوید بارنز (David Burns) نیز در این اتاق به گوش رسیده است.

اما داستان های افسانه ای و عجیب پیرامون کاخ سفید بسیار متنوع و از سویی بی نهایت مجذوب کننده هستند. در میان مکان های تسخیر شده و معروفی که این گوشه و آن گوشه کاخ سفید جا خوش نموده اند، زیرزمین این ساختمان معروفیتی خاص دارد.

برخلاف دیگر نقاط کاخ سفید که به وسیله شبحی از ارواح انسانی به اشغال درآمده اند که زمانی نقشی مهم در شکلی گیر تاریخ این کشور داشته اند، زیزمین ظاهرا منزلگاه یک گربه شرور و اهریمنی است که از قضا شوم و بدیمن است.

کسانی که ادعا نموده اند با این روح شریر روبرو شده اند، همگی از داستانی واحد سخن می گویند. این که این گربه در ابتدا شبیه به یک بچه گربه ناز و کوچولو ظاهرا می گردد، اما وقتی به مقدار کافی به فرد نزدیک شد، بزرگ و بزرگ تر شده و شبیه به شبح یک دیو شباهت پیدا می نماید.

بر طبق افسانه ها ممکن است سال ها یکی از پس از دیگری بگذرند و کسی با این گربه روبرو نگردد، اما معمولا زمانی که این گربه خود را نشان می دهد، فاجعه ای ملی در انتظار ایالات متحده است. این گربه شیطانی ظاهرا مدتی قبل از بحرات اقتصادی بزرگ سال 1920 سری به این زیرزمین زده بود و بعلاوه درست قبل از ترور رئیس جمهور کندی نیز دیده شده است.

کاخ سفید

اما داستان کاخ سفید و بخش های مختلف و تسخیر شده آن ادامه دارد. در مطلب بعدی این ماجرا را پی خواهیم گرفت.

امیدوارم از مطالعه این مطلب و همراهی با ما لذت برده باشید. همچنان مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

منبع: کجارو / neatorama.com

به "بازی سیاست در معروف ترین ساختمان تسخیر شده دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی سیاست در معروف ترین ساختمان تسخیر شده دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید