آمادگی دانشگاه علم و صنعت برای فراوری کیت تشخیص کرونا

به گزارش وبلاگ رمزفا، رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به توان این دانشگاه برای فراوری کیت های تشخیصی کرونا ویروس اطلاع داد و گفت: به زودی نمونه های این کیت ها برای تست واقعی در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

آمادگی دانشگاه علم و صنعت برای فراوری کیت تشخیص کرونا

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، جبارعلی ذاکری با اشاره به اینکه در حال حاضر محققانی از دانشگاه علم و صنعت در حال طراحی و ساخت کیت های تشخیصی ویروس کرونا هستند، اضافه نمود: دانشگاه علم و صنعت به ستاد مقابله با کرونا برای فراوری کیت های آزمایشگاهی اعلام آمادگی نموده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه محققان دانشگاه نمونه هایی از این کیت ها را طراحی نموده اند، توضیح داد: روز گذشته با وزیر بهداشت در همین رابطه مکاتبه کردیم و حتی استاندار تهران برای نهایی کردن این محصول اعلام نموده با دانشگاه همکاری خواهد نمود؛ چرا که اطلاعات مرتبط با ویروسی که در ایران شیوع پیدا نموده باید به همکاران ما داده گردد و هماهنگی های اولیه هم انجام شده تا انشاالله اطلاعات در اختیار محققین قرار گیرد.

ذاکری اضافه نمود: از نظر طراحی کیت و همچنین فراوری آن، تقریبا گام های اساسی برداشته شده، فقط همان بخش تشخیص مهم است که امیدواریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات، این اتفاق نیز ظرف 8 تا 10 روز آینده رخ دهد.

وی ادامه داد: به زودی نمونه های واقعی و کاربردی این کیت ها را برای انجام تست های واقعی و مقایسه با نمونه های خارجی در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهیم داد تا در صورت تایید به فراوری انبوه برسد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت اعلام نمود: البته مهندسین شیمی دانشگاه علم و صنعت نیز برای فراوری مواد ضد عفونی کننده، فراوری ژلهای دست برای مصارف عمومی که فعلا به دلیل عدم توازن عرضه و تقاضا، بسیار کمیاب شده، و جامعه احتیاج انبوهی به آن دارد، اعلام آمادگی نموده اند. ما هم مکاتباتش را در حد فرماندار و استاندار تهران انجام داده ایم و امیدواریم دانشگاه بتواند دین مسئولیت اجتماعی که بر دوش دانشگاه است را در این مقطع ادا کند.

منبع: اقتصاد ایران

به "آمادگی دانشگاه علم و صنعت برای فراوری کیت تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی دانشگاه علم و صنعت برای فراوری کیت تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید