آغاز واردات خودرو از طریق 7 شرکت

به گزارش وبلاگ رمزفا، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت با اشاره به آغاز واردات خودرو از طریق 7 شرکت ، گفت: واردات خودرو محدود به 7 شرکتی که اسامی آنها امروز اعلام شد، نیست و قطعا واردات خودرو از طریق شرکت های بیش تری که حائز شرایط واردات هستند، انجام می شود.

آغاز واردات خودرو از طریق 7 شرکت

عبدالله توکلی در گفت وگو با فارس با اشاره به اعلام اسامی 7 شرکت واردکننده خودرو، گفت: واردات محدود به این 7 شرکتی که اسامی آنها در نامه (پایین) منتشر شده است، نیست، زیرا فرآیند واردات خودر یک فرآیند پویا است و در صورتی که متقاضیان واردات خودرو شرایط لازم برای واردات را داشته باشند به این فهرست اضافه می شود.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: در واقع این 7 شرکت واردکننده خودرو که اسامی آنها امروز از طریق یک نامه منتشر شده است فرآیند واردات را زودتر آغاز کرده اند و از آنجا که حائز شرایط لازم برای واردات بوده اند اسامی آنها در این فهرست ذکر شده است اما قطعا تعداد شرکت های واردات کننده خودرو چند برابر شرکت هایی خواهند بود که اسامی آنها اعلام شده است.

وی افزود: بنابراین شرکت هایی که متقاضی واردات خودرو هستند در صورتی که تا انتها امسال و تا هر زمانی که امکان واردات خودرو وجود دارد می توانند تقاضای خود را به وزارت صمت ارائه و در صورت تایید نسبت به واردات خودرو اقدام کنند.

توکلی لاهیجانی در مورد زمان واردات خودرو گفت: شرکت ها مشغول به انجام امور مربوط به فرآیند واردات هستند و نمی توان زمان دقیقی را برای واردات اعلام کرد زیرا واردات خودرو بستگی به ارتباط شرکت های وارد کننده با خودروساز و همچنین فرآیند واردات خودرو دارد اما پیش بینی می شود تا سه ماه آینده واردات خودرو انجام شود.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: پیش از این نیز اعلام شده بود که تقریبا 28 شرکت از غربالگری اولیه عبور کرده بودند اما این 7 شرکت که اسامی آنها اعلام شده است مدارک خود را زودتر ارائه کرده و فرآیند را آغاز کرده اند.

توکلی لاهیجانی بیان داشت: خودروهای کره ای، ژاپنی و اروپایی نیز در بین خودروهایی که در فهرست واردات قرار گرفته است دیده می شود.

بر اساس نامه عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات (باقری) اسامی 7 شرکت واردکننده خودرو اعلام شد.

د ر این نامه خطاب به مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات با موضوع فعال سازی شناسه ملی شرکت های واردکننده (ارزیابی مرحله نخست)، آمده است: عطف به نامه شماره 60.180762 مورخ 25 مهر 1401، نام و شناسه ملی شرکت های واردکننده مرحله نخست بر مبنای مستندات اولیه ارائه شده مطابق با الزامات آیین نامه واردات خودرو (تصویب نامه شماره 59860.95240ه مورخ 3 شهریور 1401) و جلسات کارشناسی برگزارشده، به منظور ایجاد دسترسی برای ثبت شناسه خودرو د ر کد تعرفه 8603 د ر جدول زیر ارسال می شود.

شایان ذکر است مستندات ارائه شده این شرکت ها ا ز نظر قرارداد با شرکت خودروسازی خارجی، شرایط خدمات پس ا ز فروش و برنامه سرمایه گذاری فناورانه د ر حال بررسی است. پیشاپیش ا ز تسریع و همکاری آن دفتر سپاسگزاری می شود.

منبع: فرارو

به "آغاز واردات خودرو از طریق 7 شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واردات خودرو از طریق 7 شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید