64 درصد مردم به ربات ها بیشتر از مدیرشان اعتماد می کنند

به گزارش وبلاگ رمزفا به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، بررسی مذکور که با همکاری 8370 مدیر، کارمند و مدیر حوزه منابع انسانی در ده کشور جهان اجرا شده، نشان می دهد همه گیرشدن هوش مصنوعی رابطه میان کارمندان و کارفرمایان را به طور گسترده ای تغییر می دهد.

64 درصد مردم به ربات ها بیشتر از مدیرشان اعتماد می کنند

بر اساس همین تحقیق 64 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که به ربات ها بیش از مدیران خود اعتماد خواهند داشت. بنابراین می توان تصور کرد که در آینده هوش مصنوعی با اقبال کارمندان روبرو شود و جای پای خود را در محیط های اداری و کاری به سرعت باز کند. در مجموع کارمندان در مورد امکان استفاده از هوش مصنوعی خوش بین و هیجان زده هستند.

همچنین 50 درصد از کارمندان هم گفته اند توصیه های ربات ها را می پذیرند. بیشترین میزان اعتماد به ربات ها با 89 درصد مربوط به کشور هند است و کمترین میزان این اعتماد با 54 درصد مربوط به کشور انگلستان است. همچنین مردان (56 درصد) بیش از زنان (44 درصد) حاضر به پذیرش توصیه های ربات ها هستند.

نکته جالب دیگر اینکه 82 درصد از کارمندان گفته اند فکر می کنند ربات ها بهتر از مدیرانشان می توانند امور مختلف را انجام دهند. از جمله این امور می توان به ارائه غیر مغرضانه و بی طرفانه اطلاعات، برنامه ریزی کاری، حل مسائل و مدیریت بودجه اشاره کرد.

البته پاسخ دهندگان گفته اند مدیران آنها هم برخی امور را بهتر از ربات ها انجام می دهند که عبارتند از درک احساسات افراد، راهنمایی آنها و ایجاد فرهنگ کاری مناسب.

منبع: خبرگزاری مهر

به "64 درصد مردم به ربات ها بیشتر از مدیرشان اعتماد می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "64 درصد مردم به ربات ها بیشتر از مدیرشان اعتماد می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید