گشت وگذار در بنفش ترین نقطه ایران

به گزارش وبلاگ رمزفا، اگر از مشهدی ها درباره جاذبه های طبیعی مشهد بپرسید، احتمالا منطقه طرقبه جزو اولین مناطقی باشد که نامش را از آن ها می شنوید.

گشت وگذار در بنفش ترین نقطه ایران

دره ارغوان یا دشت ارغوان یکی از معروف ترین تماشای های مشهد در طرقبه است و برای سفر یک روزه و طبیعت گردی انتخاب خیلی از گردشگران به شمار می رود. همانطور که از نام دره می توانید حدس بزنید، سراسر منطقه درختچه های بنفش ارغوان روییده اند. دشت ارغوان مشهد در شهرستان بینالود و راستا دسترسی به روستای کلاته آهن قرار گرفته است. با وبلاگ رمزفا همراه باشید تا دشت ارغوان طرقبه را بشناسید.

چرا نام این منطقه را دشت ارغوان گذاشته اند؟

ارغوان درختچه ای است که ارتفاع آن گاهی به 10 متر هم می رسد. از بالا که به این دره نگاه می کنید، گودالی به رنگ ارغوانی می بینید و متوجه خواهید شد دلیل نامگذاری دره ارغوان مشهد چیست. این گل بخاطر زیبایی کم نظیرش در ادبیات نماد معشوق است.

برترین زمان بازدید از دشت ارغوان طرقبه چه وقت است؟

طبیعت مشهد در فصل های گرم سال تماشای است. مشهد به طور کلی آب وهوای مطبوعی دارد؛ به خصوص دره ارغوان و طرقبه که در ییلاق استان خراسان رضوی قرار گرفته اند و در روزهای تابستانی هم خنک هستند.

سرگرمیات دره ارغوان و حوالی آن

عکاسی

اولین چیزی که با تماشا دشت ارغوان به فکر می رسد ثبت عکس های یادگاری است. اگر دستی بر عکاسی داشته باشید، می توانید عکس هایی بگیرید که شبیه آنچه در مجلات حیات وحش و طبیعت منتشر می گردد به نظر برسد.

پیاده روی و گشت وگذار

پیاده روی در دشت و دره ارغوان از دیگر سرگرمیاتی است که می توانید به آن بپردازید. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که پیاده روی در این منطقه به معنی عبور از راستاهایی نیست که برای پیاده روی ساخته شده .

کمپینگ در قلب دره ارغوان

اگر با گروه طبیعت گردی حرفه ای به دره ارغوان می روید، می توانید یک شب بی نظیر را در این دشت تجربه کنید. در نزدیکی دشت و دره ارغوان حیوان وحشی وجود ندارد و اگر تجربه کمپینگ در فضاهای بدون امکانات را داشته باشید، با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد.

روستاهای اطراف

روستاهای اطراف طرقبه، هم بخشی از طبیعت هستند و هم سرگرمیات منحصربه فردی دارند، مثلا منطقه شاندیز به رستوران های لوکس و شیشلیک های خوشمزه معروفیت دارد. اگر یک روز را برای طرقبه گردی اختصاص دهید، می توانید جاذبه های مختلف این منطقه را ببینید.

کوهنوردی در دشت ارغوان طرقبه

دره جایی است که با کوه احاطه شده و همان طور که انتظار می رود، اطراف دره ارغوان هم کوه ها و تپه های مختلفی وجود دارد.

طبیعت گردی در پارک های طرقبه

بوستان سنگی کمر مقبولا و سرگرمیگاه چالیدره از دیگر جاذبه های طبیعی مشهد هستند که فاصله زیادی با دشت ارغوان ندارند. بنابراین می توانید یک تور طبیعت گردی برای خودتان برگزار کنید و از طبیعت مشهد در قسمت های مختلف حوالی طرقبه لذت ببرید.

شکم گردی در رستوران های طرقبه

کمتر کسی است که نام شاندیز و کباب های خوش طعم آن و رستوران های طرقبه را نشنیده باشد. طرقبه مشهورترین سرگرمیگاه برای سرگرمی اطراف مشهد است و شکم گردی هم مشهورترین سرگرمی در طرقبه! اگر اهل شکم گردی هستید، برترین کافه های خیابان ولیعصر را هم از دست ندهید.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری دری به سوی بهشت تنکابن را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "گشت وگذار در بنفش ترین نقطه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت وگذار در بنفش ترین نقطه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید