قوانین کشتی تغییر کرد

به گزارش وبلاگ رمزفا، با اعلام اتحادیه جهانی بعضی از قوانین کشتی تغییر کرد.

قوانین کشتی تغییر کرد

وبلاگ رمزفا - اتحادیه جهانی کشتی بعضی از قوانین کشتی را تغییر و بر روی وب سایت رسمی خود انتشار داد که کمیسیون داوران کشتی کشور، این تغییرات را به توضیح زیر اعلام نمود:

1- اجرایی شدن نسخه نو نرم افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال 2022 به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی گیران در دور مقدماتی

2- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه اجرا شده را به وسیله مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

3- معین زمان معین برای درخواست چلنج از سوی مربیان

الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو

ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر به حالت نرمال قرار گرفتند.

4- کلیه فرار از فن ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.

الف: کلیه فرار از تشک ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به توضیح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)

- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی نگردد: یک پوئن بخاطر خروج پا همچنین اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا)

- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی گردد 2 پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به علت فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

5- در رده های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم 2 د قیقه ای برگزار می گردد U15 (نونهالان) و U17 (نوجوانان) و پیشکسوتان تذکر اول حذف گشت و در صورت لزوم اخطار کم کاری (پاسیو) زمان فعال 30 ثانیه مستقیم در خواست گردد.

6- هر کشتی گیر که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر علت معین یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد داور درخواست ضربه فنی می نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می نماید.

7- در زمان 30 ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد در صورتیکه کشتی گیر فعال امتیازی را دریافت نماید 30 ثانیه ادامه می یابد و در انتها یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می گیرد. این 30 ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی گیر کم کار بتواند در این مدت زمان (30 ثانیه) امتیازی کسب نماید.

8- الزام همراهی کردن حریف به وسیله مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف گشت.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می گردد، می بایست طبق این قوانین انجام پذیرد.

بیشتر بخوانید

  • ایجاد همدلی و کم رنگ کردن حواشی هدف اصلی مدیر نو تیم های ملی کشتی فرنگی
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قوانین کشتی تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین کشتی تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید