تعداد مبتلایان نو کرونا در سیستان و بلوچستان به 1636 نفر رسید

به گزارش وبلاگ رمزفا، هاشمی شهری گفت: با اضافه شدن یک هزارو 636 مورد نو کرونا طی 24 ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان تعداد مبتلایان به کرونا به 62هزار و 13 نفر رسید.

تعداد مبتلایان نو کرونا در سیستان و بلوچستان به 1636 نفر رسید

به گزارش خبرنگار از ، سیدمحمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با فوت 18 مورد تازه، تعداد فوتی های کرونا در سیستان و بلوچستان به یک هزار و 692نفر رسید.

وی با بیان اینکه 727 بیمار حاد تنفسی و 412 مبتلا به کرونا در بیمارستان های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند اضافه کرد: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می فرایند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

هاشمی شهری گفت: با اضافه شدن یک هزارو 636 مورد تازه کرونا طی 24 ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان تعداد مبتلایان به کرونا به 62هزار و 13 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروریست شهفرایندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: افزون بر 90 درصد موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی و دلتا است.

هاشمی از وضع فوق بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان خبر داد و اضافه کرد: شهر های زاهدان، چابهار، ایرانشهر، زابل به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در شرایط قرمز است.

وی خاطرنشان کرد: روزانه افزون بر 2 هزار و 300 تست کرونا در سیستان و بلوچستان انجام می شود که حدود 39 درصد آنان مثبت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شدت بیماری زایی ویروس جهش یافته همراه با تاخیر در مراجعه بیماران به مراکز درمانی و خود درمانی سبب افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان شده است.

وی اظهارداشت: 60 درصد از مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان سن بین 30 تا 60 سال دارند که باید حواسمان به این مساله باشد.

هاشمی شرح داد: با گذشت 17 ماه از شیوع همه گیری کووید-19، عملکرد کادر بهداشت و درمان همچنان قابل قبول و تحسین برانگیز است.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تعداد مبتلایان نو کرونا در سیستان و بلوچستان به 1636 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مبتلایان نو کرونا در سیستان و بلوچستان به 1636 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید