زندگینامه آرات حسینی (1392 -)

به گزارش وبلاگ رمزفا، آرات حسینی یکی از بچه ها نابغه کشور است با استعدادهای فراوان به طوری که تحسین همگان را برانگیخته و اکنون در سرتاسر دنیا طرفدارهای بسیاری دارد. در مطلب زیر به فرایند پیشرفت این کودک اعجوبه پرداخته ایم.

زندگینامه آرات حسینی (1392 -)

وبلاگ رمزفا آنلاین - علی اصغر درویش: آرات حسینی 8 مهر 1392 در شهرستان بابل در استان مازندران متولد شد. محمد حسینی، پدر آرات که از همان دوران کودکی آرات به استعدادهای فرزندش پی برده بود، به عنوان مربی این کودک اعجوبه و نابغه نقش اساسی ایفا کرده و به گفته خودش تمام زندگی اش را وقف آرات کرده تا استعدادهایش را شکوفا سازد. آرات فعالیت خود را از سن یک سالگی بدون هیچ گونه حامی، در ژیمناستیک و آکروبات شروع کرده و مورد تحسین و تعجب دنیا قرار گرفته است.

  • بالانس قدرت در 3 سالگی

نابغه از سه ماهگی

پدر آرات گفت: از سه ماهگی متوجه دستان فوق العاده قوی آرات شدم، اولین بار در سه ماهگی انگشت دستم را به سمتش بردم. دست راستش را حلقه کرد به دور انگشتم و فشرد، آرات وقتی به انگشتم محکم چسبیده بود، یکدفعه هر دو پایش را به سمت سرش آورده و یکباره تمام بدنش را از روی زمین بلند کرد.

آن روز قدرت عجیب دستان آرات و انعطاف حیرت انگیز بدنش را دیدم. بعد از آن روز حرکت های عجیب و غریب تری از پسرم دیدم.اوج حرکت های انعطاف پذیر آرات از 7 ماهگی اش شروع شد زمانی که از میله آویزان بود توانست بدون هیچ کمک و آموزشی بصورت غریزی پشتک بزند. آرات چند ماه بعد، یعنی از 13 ماهگی می توانسته به راحتی برای چندین بار پشت سر هم این حرکت را تکرار کند. وقتی دیدم پسرم استعداد عجیبی در انجام حرکات آکروباتیک دارد تصمیم گرفتم وقتم را کامل در اختیارش بگذارم و خودم به پسرم آموزش بدهم.

بازی های او کلا تمرین های انعطاف پذیری است، کودک بیش فعالی است و بسیار باهوش، خیلی هم خوش خوراک و پر اشتهاست. وقتی 13 ماهش شده بود، پاهاش را 180 درجه باز می کرد دو کف دستش را روی زمین می گذاشت و در همین حالت از روی زمین بلند می شد.

پدر آرات اضافه نمود: هزینه های تمرین و تغذیه آرات زیاد است، هزینه تغذیه آرات به راحتی با تغذیه سه عضو دیگر خانواده برابری می کند. درست است که حجم غذایش کم است اما تغذیه فوق العاده ای دارد. آرات به جز ورزش و اجرای حرکات آکروباتیک، عاشق پارک است و به شدت به پارک علاقه دارد. هر روز مجبورم می کند او را به پارک ببرم تا سوار تاب و سرسره و چرخ فلک شود. ما توی پارک هم تفریح می کنیم هم تمرین می کنیم.

طرفدار میلیونی در اینستاگرام

بعد از آنکه متوجه استعدادهای پسرم شـدم به پیشنهاد اطرافیانم صفحه ای در اینستاگرام راه اندازی کردم که شکل عجیبی از این صفحه نه تنها در ایران بلکه در خارج ازکشور استقبال شد. در حال حاضر تعداد زیادی دنبال کننده، صفحه پسرم هستند که خیلی از آنها از کشورهای مختلف دنیا هستند.

حضور در چین

برنامه سازهای بین المللی شهریور 95 این نابغه کوچک را از طریق پیج اینستاگرامش پیدا کردند و از او خواستند تا به کشور چین بیاید و در برنامه پربیننده اعجوبه های دنیا شرکت کند. با پرداخت تمام هزینه های رفت و آمد و حضور 15 روزه او و خانواده اش در این کشور، در یک برنامه زنده با پشت سر هم گذاشتن چندین مرحله، از جمله صخره نوردی، آویزان شدن و حرکت عمودی و افقی بدون وقفه و مشکل از طرف تماشاگران و کارشناسان لقب بچه شگفت انگیز را گرفت.

تلاش کشورها برای جذب آرات

پدر آرات گفت: آرات در سن 13 ماهگی پیشنهاد خارجی داشت. اشخاصی با من تماس دریافتد و پیشنهاد کردند که مقدمات مهاجرت ما را فراهم می کنند و شرایط آموزش و تربیت و هزینه های او را متقبل خواهند شد. پس از انتشار اخبار آرات، کشورهای زیادی پیشنهاد کردند که آمریکا و آلمان و کشورهای آسیایی و حتی اقلیم کردستان هم از علاقه مندان به خرید آرات بودند. آرات می تواند یک قهرمان ملی باشد و این رویای دست نیافتنی برای او نیست. اما یکی از آرزوهایی که برای آرات دارم این است که رکوردی را که در رشته شنا توسط یک شناگر 14 ساله زده شد، ازسوی او شکسته شود یا یک رکوردی را در المپیک به ثبت برساند که به عنوان کم سن و سال ترین رکورددار المپیک شناخته شود.

مسئولان ایرانی بدنبال عکس دریافت

پس از پخش فیلم آرات در شبکه خبر، مسئولان استانی به خانه ما آمدند و با آرات عکس انداختند و وبلاگ رمزفا را با خود همراه کردند تا حمایت خود را نشان دهند. اما وقتی رفتند دیگر هیچ خبری از آنها نشد.

مهاجرت آرات حسینی

بعد از تلاش فراوان و دیده نشدن آرات نابغه در ایران که در بازی فوتبال هم خوش می درخشد، در نهایت به همراه خانواده به کشور انگلستان مهاجرت کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "زندگینامه آرات حسینی (1392 -)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگینامه آرات حسینی (1392 -)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید