رازِ عشقِ بی انتها پرنسس دایانا به این کیف چه بود؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، شرط می بندیم که داستان پشتِ کیف محبوب پرنسس دایانا را نمی دانید. کیفی از برند دیور که نه تنها محبوبیت خود را حفظ نموده است که همچنان هواداران زیادی دارد.

رازِ عشقِ بی انتها پرنسس دایانا به این کیف چه بود؟

کیفی که از بدو تولد؛ نام خودش را در تاریخ مد ثبت کرد. کیف لیدی دیور که گواهی بر جذابیت استثنایی آتلیه دیور است، ادامه میراث کریستین دیور است.

هر کدام از عناصر به دقت ساخته شده و با میراث این خانه مد هماهنگ است. جانفرانکو فره طراح این کیف بود. این کیف در ابتدا Chouchou نامگذاری شد که در زبان فرانسوی به معنای مورد علاقه است.

سپس، سال بعد، بانوی اول وقت فرانسه، برنادت شیراک (همسر ژاک شیراک رییس جمهور سابق فرانسه) کیف را به عنوان هدیه برای پرنسس دایانا خرید و دیایانا آنقدر آن را دوست داشت که آن را در هر رنگی سفارش داد و بنابراین این کیف به نام دایانا مشهورترین هوادار آن نامگذاری شد.

قصه این کیف که جایگاه خود را در صحنه مدِ امروز هم حفظ نموده است؛ بدون نام بردن از پرنسس دیانا امکان ندارد. او 24 سال پیش بود که با این کیف در پاریس ظاهر شد.

نشانه های فلزی که از بند می افتند الهام گرفته از طلسم های خوش شانسی است که او خیلی دوست داشت، طرح رویه آن اشاره ای به صندلی های ناپلئون سوم داشت که مهمانان در باند فرودگاه دیور روی آن می نشینند.

کیف لیدی دیور با حفظ روابطش با ستاره ها برای همواره مورد توجه بوده است و در آتلیه های دیور در فلورانس، آزمون جذابیت خود را در این سال ها پس داده است.

به طور دقیق، 28سال است که در هر دو نسخه طرح دار و کلاسیک، این کیف که از 144 قطعه ساخته شده است، نماد ظرافت جاودانه دیور به جای مانده است و کمتر خانم خوشتیپی است که دوست نداشته باشد چنین کیفی به دست بگیرد و بدرخشد. در این مطلب نگاهی دقیق تر به این کیف نمادین، از تولدش تا همین امروز داریم.

کیف نمادینی برای همه فصول

این کیف که به نام لیدی دیور شناخته می گردد یکی از طرح های همیشگی برند دیور به جای مانده است. مدل چرمی آن اولین بار در سال 1995 طراحی و فراوری شد و یکی از نمادین ترین فراوریات خانه مد فرانسوی دیور و نشانه ای همیشگی برای موسس آن؛ کریستین دیور بود.

یعنی دقیقا همان کیفی که دیانا عاشقش بود و بارها در مراسم مهم و با لباس های مختلف آن را ست کرد.

تکامل و طراحی های تازه

این کیف بارها و بارها طراحی های تازه شده است، از نسخه پلنگی جان گالیانو در سال 1999 که لیدی دی لایت آن را طراحی کرد تا طرح گلدوزی شده در سال 2020 به وسیله ماریا گرازیا چیوری.

اما این فقط کارگردانان خلاق نیستند که می توانند مهر خود را بر لیدی دیور بگذارند. از سال 2016، دیور میزبان Dior Lady Art شد، پروژه ای که هنرمندان را به خدمت می گیرد تا کیف را با طرح های خود تازه ساز نمایند. وقتی استعدادهای هنری و لباس های تازه با این کیف ترکیب می شوند، اتفاقات زیبایی می افتد - و نتایج به صورت نسخه های محدود در بوتیک های منتخب به فروش می رسد.

درخشش در دستان یک سوپراستار

این کیف پس از دیده شدن در دستان پرنسس دایانا؛ با چنان شتابی در طول دهه ها برگ برنده محبوبیت را در دست گرفت که کمتر طراحی توانست روی دست آن بلند گردد و در آن سال ها کیفی را فراوری کند که بتواند با محبوبیت این مدل خاص رقابت کند.

کیم جی سو که به نام جیسو شناخته می گردد، خواننده و بازیگر اهل کره جنوبی است و او هم بعد چندین سال کیف محبوب دایانا را به دست گرفت.

دیور با پوششی نارنجی

رنگ مشکی کیف به دیانا اجازه می داد که با لباس های مختلفی آن را ست کند و به آن وفادار باشد. او در یک بازدید رسمی از لیورپول در سال 1995، این کیف را با یک کت و دامن نارنجی ست نموده بود.

اما از آنجایی که همواره به ساده ترین جزییات اهمیت می داد با بستن کمربندی نارک و مشکی؛ یک بلوز یقه ایستاده که از یقه کت پیدا بود و جوراب شلواری و کفش مشکی، چرخش را نگ زیبایی را به وجود آورده بود.

دیور با لباس شب آبی

یکی دیگر از زمان هایی که پرنسس دیانا؛ کیف مورد نظر را به دست گرفت و شکار دوربین های زیادی طبق معمول شد؛ برای مراسم گالا MET 1996 بود.

او پیراهن شبی از برند ورساچه و رنگ سرمه ای براق پوشیده بود و شالی بزرگ بر روی شانه های انداخته بود. گردنبد و گوشواره او؛ سنگ هایی سرمه ای داشتند و با رنگ لباس هماهنگ شده بوند. کفش های جیر مشکی هم برای او استایلی منوکروم ساخته بود.

تنهایی یک کیف

این کیف تنها دو سال توانست بر روی دستان دیانا باشد؛ این موضوع البته به کیفیت و حتی افتادن از چشمان بانوی انگلیسی ربط نداشت.

چراکه درست دو سال بعد بود که او در تصادف جان خودش را از دست داد و کیف محبوبش را تنها گذاشت.

منبع: بهترین ها

منبع: فرارو

به "رازِ عشقِ بی انتها پرنسس دایانا به این کیف چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازِ عشقِ بی انتها پرنسس دایانا به این کیف چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید