تیم ملی به استقبال چهار نبرد مرگ و زندگی می رود

به گزارش وبلاگ رمزفا، از روز سه شنبه هفته سوم و پایانی لیگ ملت های والیبال شروع می گردد.

تیم ملی به استقبال چهار نبرد مرگ و زندگی می رود

هفته اول و دوم لیگ ملت های والیبال برای تیم ملی ایران شباهت ها و تفاوت های جالبی داشت. در هر دو هفته سرو قامتان کار خود را با دو پیروزی و دو شکست به اتمام رساندند، اما با یک تفاوت عمده؛ تیم بهروز عطایی در هفته اول انتها تلخی داشت و شکست ناامیدکننده ای را برابر ژاپن تجربه کرد، اما در هفته دوم ایران با پیروزی قاطعانه مقابل کانادا کار خود را به اتمام رساند.

جدای بحث نتیجه ایران در هفته دوم لیگ ملت ها به مراتب امیدوار کننده تر از هفته اول ظاهر شد؛ در واقع به نظر می رسد که تیم جوان شده ایران رفته رفته هماهنگی بیشتری پیدا نموده تا والیبال دوستان به آینده تیم ملی بسیار امیدوار شوند.

بعد از پیروزی مقابل تیم بدون باخت آمریکا آن هم با یک نمایش خیره کننده، مقابل برزیل شکست خوردیم، اما این باخت در حالی رقم خورد که شاگردان بهروز عطایی در دو ست اول عملکرد فوق العاده ای به نمایش گذاشتند. در ملاقات برابر کانادا تیم ملی دوباره به راستا پیروزی بازگشت و با ارائه یک نمایش کم نقص در سه ست پیاپی بر حریف خود غلبه کرد تا با روحیه ای خوب پا به هفته انتهای مسابقات بگذاریم.

**شرایط پیچیده صعود

تیم ملی والیبال ایران در چهار مسابقه خود در هفته انتهای به مصاف لهستان، صربستان، ایتالیا و اسلوونی خواهد رفت. چهار رقیب قدرتمند که در این هفته از مسابقات چند بازیکن بزرگ خود را به ترکیب بازگردانده اند که شاید مهم ترین آن ها بازگشت ایوان زایتسف به ترکیب ایتالیاست.

تیم بهروز عطایی در حال حاضر با 4 پیروزی در رده هشتم قرار گرفته است. در مجموع هشت تیم به مرحله نهایی لیگ ملت ها صعود خواهند کرد. البته یکی از این تیم ها میزبان یعنی ایتالیا خواهد بود. به این معنا که ایران در صورت حفظ رتبه کنونی خود به این مهم دست خواهد یافت.

دو مسابقه اول نبرد با تیم های دوم و سوم جدول است. لهستان با 7 برد تا حدود زیادی صعود خود را قطعی نموده است. ایتالیا هم که به عنوان میزبان نگرانی خاصی در این مورد ندارد. با این حال هر دو تیم در پی انتها خوب در مرحله گروهی هستند بنابراین کار آسانی مقابل آن ها پیش رو نخواهند داشت.

دو مسابقه بعدی را می توان جدال های مرگ و زندگی تلقی کرد؛ تقابل با تیم های سه و چهار برده اسلوونی و صربستان که تمام توان خود را برای عملکرد خوب و نهایتا صعود به کار خواهند گرفت پس می توان گفت هفته انتهای سخت ترین هفته VNL برای ایران خواهد بود.

**چگونه صعود می کنیم؟

به طور کلی شرایط صعود فقط به بازی های خودمان بستگی ندارد. در واقع باید به نتایج دیگر مسابقات نیز نگاه ویژه ای داشت. با این حال به قطعیت می توان گفت که در صورت کسب 7 امتیاز (دو برد 3-0 یا 3-1 و یک باخت 3-2) راهی فینال VNL خواهیم شد. البته دو برد مقابل اسلوونی و صربستان نیز می تواند تا حدود زیادی تضمین کننده صعود باشد. به طور کلی ایران در هفته آخر حداقل به دو برد سه امتیازی نیاز دارد.

**کاش این دو مسابقه را می بردیم

پیش از آغاز لیگ ملت ها پیش بینی می شد ایران برای پیروزی بر هلند و بلغارستان کار دشواری پیش رو نداشته باشد، اما در این دو مسابقه دو شکست تلخ را تجربه کردیم آن هم با نتیجه 3-0؛ اما اگر طبق پیش بینی این دو حریف را شکست می دادیم حالا شش برده بودیم و کار به مراتب راحت تری برای صعود داشتیم، اما طبق عادت معمول خودمان کار را به، اما و اگر کشاندیم.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "تیم ملی به استقبال چهار نبرد مرگ و زندگی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی به استقبال چهار نبرد مرگ و زندگی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید