تشریح چالش ها و مسائل مالی سنگین پرسپولیس از زبان انصاری فرد

به گزارش وبلاگ رمزفا، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به بدهی ها و مسائل اقتصادی این باشگاه گفت: در این شرایط اقتصادی چالش سنگینی در پیش داریم.

تشریح چالش ها و مسائل مالی سنگین پرسپولیس از زبان انصاری فرد

به گزارش وبلاگ رمزفا، محمدحسن انصاری فرد در گفت وگو با سایت باشگاه پرسپولیس، گفت: باشگاه مشکل اقتصادی دارد و بروز این مسائل علل مختلفی داشته است. باشگاه با بدهی های سنگینی روبرو است که به زودی با احکام صادره بیشتر از قبل گریبانگیر باشگاه خواهد شد. بخشی از درآمدهای این فصل باشگاه هزینه شده و از طرفی هزینه ها نسبت به فصول گذشته افزایش داشته و در این شرایط اقتصادی که شرکت ها ورود و سرمایه گذاری نمی کنند هم چالش ها برای افزایش درآمد داریم اما سخت به اتفاق همکاران و بخش اقتصادی باشگاه در حال تلاش هستیم.

وی ادامه داد: زمانی که بنده مدیرعامل باشگاه شدم با شرایطی که گفتم کادر فنی و بازیکنان ریالی دریافتی نداشتند. این دریافتی را به 35 درصد به تیم و پرداخت قسط اول کالدرون و همکارانش رسانده ایم تا در نیم فصل تیم در آرامش به کار خود ادامه دهد و برخی بدهی های قدیمی را هم پرداخت کرده ایم. متاسفانه اغلب بازیکنان 10 تا 35 درصد از فصل گذشته هم طلب دارند و بابت امسال نیز قرار بود در شروع مسابقات نیم فصل دوم پرداختی ها را به 50 درصد برسانیم که این اتفاق متاسفانه با بهم خوردن برخی معادلات ما محقق نشد. بازیکنان تیم همکاری کرده اند و ما در تلاش هستیم که جبران مافات کنیم .

انصاری فرد یادآور شد: بدون تعارف باید بگویم که روزها و جلسات چندین ساعته زیادی برای بازگشت کالدرون، جذب کادر فنی و بازیکن جدید و حل و فصل بحران های مربوط به لیگ قهرمانان وقت صرف کردیم. این انرژی باشگاه را گرفت. البته کنار آن پیگیری های ما برای نتیجه دادن مباحث اقتصادی و درآمدزایی نیز ادامه داشت اما تمرکز اصلی ما روی مدیریت دیگر بحران ها بود و شکر خدا توانستیم این تهدیدها را ضمن حل بحران در برخی موارد به فرصت تبدیل کنیم اما همین عملاً موجب شد رایزنی های ما برای حل و فصل چالش های اقتصادی و امور درآمدزا کمتر از میزانی باشد که می توانست تاثیرگذارتر باشد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: اکنون از کارگزار برند و همینطور اپلیکیشن باشگاه پرسپولیس رونمایی کرده ایم و ایمان دارم که باشگاه در سایه همکاری های متعدد با کارگزار برند پرسپولیس از یک درآمد پایدار و خوب بهره مند خواهد شد و هرچه بگذرد این درآمد بیشتر و بیشتر می شود. شما خواهید دید که با مشارکت هواداران به آنها سرویس و خدمات زیادی هم داده خواهد شد. بنده ایمان دارم با اقداماتی که انجام می دهیم ماه به ماه درآمدهای باشگاه افزایش می یابد و بحران کنونی را هم با سخت کوشی برطرف و رجوع خواهیم کرد. ما بخشی از مطالبات بازیکنان را طی هفته آینده پرداخت می کنیم و امیدوارم لطف آنها را جبران کنیم. بنده هم از برخی مصاحبه ها دلخور نمی شوم و می دانم بازیکن با بهم خوردن معادلات اقتصادی خود در زندگی با چالش ها و دردسرهایی روبرو می شود و بنده به سهم خود شرمنده آنها و کادر فنی جدید هستم و از آنها عذر می خواهم. آقای گل محمدی و همکارانش هم ریالی نگرفته اند و می دانم به واسطه عدم تحقق پرداختی ها به تیم کار برای ایشان سخت تر هم شده است.

وی اعلام نمود: خوشحالم که بگویم برای افزایش درآمدهای باشگاه یک اقدام ویژه انجام داده ایم که اگر خدا بخواهد طی دو سه روز آینده نهایی خواهد شد. با این طرح باشگاه وارد فاز جدیدی از درآمدزایی خواهد شد و بخشی از مسائل برطرف می شود. ما در تلاش هستیم که این توافق را نهایی و رسمی کنیم. انشالله اگر مسئله ای پیش نیاید به زودی از این اتفاق رونمایی خواهیم کرد. ما در دیگر حوزه ها از جمله آموزش هم بسترسازی لازم برای افزایش فعالیت های ورزشی و درآمدزا را داشته ایم. دغدغه ما این است که باشگاه باید پرداختی های زیادی طی یک ماه پیش رو داشته باشد. انشالله بتوانیم به حل و فصل عمده آنها امیدوار باشیم. با صفر ریال نقدینگی وارد بازار جابجایی شدیم و خدا را شکر توانستیم تیم را تقویت کنیم و انشالله مسائل اقتصادی در کوتاه مدت را هم حل و فصل خواهیم کرد.

انصاری فرد شرح داد: از برخی طلبکاران باشگاه مثل آژانس هواپیمایی، ریحان فیلم، نیلسون، گابریل، برخی بازیکنان قدیمی و شرکت برهان مبین که آنها هم برای بلیت فروشی حکم گرفته اند و یا تیم های پایه که سیزده ماه دریافتی نداشته اند هم ممنونیم که صبوری کرده اند. اینها بخشی از بدهی های سنگین باشگاه است.

مدیرعامل پرسپولیس با اشاره به پرونده شکایتی برانکو ایوانکوویچ از این باشگاه مطرح نمود: علاوه بر اینها باشگاه دیونی به برانکو و همکارانش دارد و بودیمیر هم شکایت کرده و چالش هایی با کالدرون هم خواهیم داشت و یا بدهی سنگینی از قدیم به بانک تجارت دارد و حتی درآمدها در سازمان لیگ هم پیش خور شده و باشگاه بدهکار شده و همه اینها باید مدیریت یا پرداخت شود.

وی گفت: شرمنده بازیکنان و کادر تیم هستیم . بنده سخت کار خواهم کرد تا جبران مافات کنیم از تک تک آنها به سهم خود عذر می خواهم. از بشار که به عنوان بازیکن خارجی و به رغم برخورداری از حق فسخ خلاف بودیمیر، گولچ، کالدرون و برخی دیگر به رغم عدم تحقق قول های ما دست به چنین کاری نزد ممنونیم. برخی نفرات دیگر مثل رادو یا بازیکنان ایرانی هم طبق قرارداد می توانستند فسخ کنند اما چنین نکردند. ما این لطف کادر فنی و بازیکنان عزیز را جبران می کنیم و بار دیگر خطر ها و چالش های موجود را به لطف خدا و دعای هواداران عزیز و با سخت کوشی و تلاش به فرصت و امید تبدیل خواهیم کرد.

انصاری فرد گفت: یک منبع اقتصادی که طی روزهای آینده وصول می شود را برای پرداخت بخشی از طلب بشار و برخی منابع دیگر را برای پرداختی به تیم اختصاص داده ایم و پیگیر تحقق و وصول آنها هستیم و کننده بشار و بزرگترهای تیم را هم در جریان گذاشته ایم. در مجموع باشگاه پرسپولیس با این بدهی ها و تعهدات در این شرایط اقتصادی چالش سنگینی در پیش رو دارد اما ایمان دارم به لطف خدا، اقدامات انجام شده و کار شبانه روزی می توان به برطرف مسائل تیم امیدوار بود و برای پرداخت بدهی ها هم باید چاره اندیشی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تشریح چالش ها و مسائل مالی سنگین پرسپولیس از زبان انصاری فرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح چالش ها و مسائل مالی سنگین پرسپولیس از زبان انصاری فرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید