افشین قطبی دلیل رفتنش از پرسپولیس را فاش کرد

به گزارش وبلاگ رمزفا، سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران از دوران حضورش در پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران یاد کرد و گل قهرمانی سپهر حیدری را معجزه ای در فوتبال دانست.

افشین قطبی دلیل رفتنش از پرسپولیس را فاش کرد

به گزارش وبلاگ رمزفا، ایسنا به نقل از ساکرنت نوشت: افشین قطبی سرمربی است که در کشورهای مختلفی مربیگری نموده، از حضور در جام جهانی به عنوان یکی از اعضای کادر فنی کره تا حضور در ایران، چین و آمریکا دوران پر فراز و نشیبی زندگی مربیگری قطبی را شکل می دهد.

افشین قطبی که متولد تهران است عشق به فوتبالش را در این کشور در خود پدیدار کرد و رفته رفته توانست با فوتبال پیوند عمیقی برقرار کند. در سال 1978 بعد از جدایی پدر و مادرش او به آمریکا مهاجرت کرد. آن هم در حالی که 13 سال سن داشت. قطبی در آمریکا آغاز به فوتبال و تحصیل کرد و بعدها برای مربیگری به ایران رفت و راهنمایی تیم پرسپولیس را به عهده گرفت.

افشین قطبی درباره حضورش در تیم فوتبال پرسپولیس گفت: وقتی هواپیما در ایران به زمین نشست غرق در احساسات شدم. فضای فوق العاده ای را تجربه کردم. برای هیچ کس نمی خواهم که از پدر و مادرش دور باشد و این موقعیت و فضا را تجربه کند.

در فارسی کلمه حاشیه به معنای اتفاقات خارجی پیرامون یک موضوع مربوط می گردد و این حاشیه در تیم فوتبال پرسپولیس به اوج خود رسیده بود. قطبی به یاد می آورد که کفش های بازیکنان در سفر دزدیده شد، اتوبوس بازیکنان دیر به مقصد می رسید و بحث ها و صحبت های داخلی تیم در چند ثانیه به بیرون درز می کرد. در آن موقع زبان فارسی قطبی هم چندان خوب نبود ولی طرفداران کوشش او را برای فارسی صحبت کردن ستایش می کردند. شش فصل از آخرین قهرمانی پرسپولیس در لیگ گذشته بود و قطبی به طرفداران قول داد این طلسم را بشکند. پرسپولیس فصل را با 16 بازی بدون باخت آغاز کرد و طرفداران به او لقب افشین امپراطور دادند. لقبی که برای او لقب راحتی نبود. در همین رابطه قطبی گفت: چه کسی دوست دارد امپراطور داشته باشد. باید فقط سعی می کردم فروتن باشم و با فروتنی پیش بروم.

حاشیه از پرسپولیس جدا نشدنی بود و شش امتیاز از این تیم از طرف فیفا کم شد و در میانه های فصل صحبت از حضور قطبی در تیم ملی ایران مطرح شد که در نهایت علی دایی به این سمت رسید. پرسپولیس با قطبی توانست در هفته آخر و دقیقه آخر با گلی که سپهر حیدری وارد دروازه سپاهان کرد قهرمان لیگ ایران گردد. قطبی گفت: آن گل واقعا یک معجزه از طرف خدا بود. درباره جدایی از پرسپولیس نیز باید بگویم اگر شما مدت ها در فوتبال باشید حس ششمی پیدا می کنید که شرایط طبیعی نیست و در جهت درستی پیش نمی روید و به همین خاطر تصمیم گرفتم از تیم جدا شوم.

قطبی در ادامه راهنمایی تیم ملی فوتبال ایران را به عهده گرفت تا در سه بازی خاتمهی انتخابی جام جهانی روی نیمکت ایران بنشیند ولی تساوی 1 بر1 با کره جنوبی به منزله خاتمه رویای حضور ایران در این رقابت ها بود.

سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران گفت: در آن موقع احساس کردم که یک شانس طلایی در زندگی به من رو نموده است و همه چیز قرار است موفقیت آمیز گردد. وقتی آن توپ بازیکن کره وارد دروازه شد بدشانسی بزرگی برای ما رخ داد. یکی از آرزوهای من این است که یک تیم را به جام جهانی ببرم.

منبع: همشهری آنلاین

به "افشین قطبی دلیل رفتنش از پرسپولیس را فاش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشین قطبی دلیل رفتنش از پرسپولیس را فاش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید