آیفون 14 پرو مکس در تست سقوط مقابل S22 اولترا پیروز تر ظاهر شد

به گزارش وبلاگ رمزفا، انجام تست های سقوط و مقاومت بعد از معرفی گوشی های هوشمند تازه پرچم دار از سوی بعضی کاربران بسیار متداول است و سری آیفون 14 مخصوصاً گوشی آیفون 14 پرو مکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. یوتیوب برها این گوشی هوشمند را تحت انواع آزمایش ها قرار می دهند تا ببینند مقاومت آن در برابر گوشی های هوشمند رقیب و آیفون های گذشته چگونه است.

آیفون 14 پرو مکس در تست سقوط مقابل S22 اولترا پیروز تر ظاهر شد

به همین دلیل، یوتیوب بری با نام کاربری PhoneBuff امروز صبح ویدیویی از یک تست سقوط را به اشتراک گذاشته که آیفون 14 پرو مکس را در برابر گلکسی S22 اولترای سامسونگ قرار می دهد تا ببیند کدام یک مقاومت بیشتری دارد. قدرتمندترین گوشی های حال حاضر دو غول دنیای فناوری یعنی اپل و سامسونگ، از پنل پشتی و جلویی شیشه ای بهره می برند. سامسونگ از گوریلا گلس ویکتوس پلاس و اپل از فناوری سرامیک شیلد برای جلو و شیشه محافظ گوریلا گلس در قاب پشتی استفاده می نماید.

به غیر از موارد مذکور، تفاوت های دیگری نیز در طراحی این دو گوشی هوشمند پرچم دار دیده می گردد. برای مثال گوشی آیفون 14 پرو مکس قاب فولادی ضد زنگ و لبه های صاف دارد؛ در مقابل گلکسی S22 اولترای سامسونگ نیز مجهز به پوشش آلومینیومی و طراحی شیشه ای است. در هر صورت شیشه، شکنندگی خاص خود را دارد و تقریباً می توان گفت که هر دو گوشی هوشمند در این تست سقوط آسیب بسیاری دیده اند.

در تست سقوط از عقب، آیفون 14 پرو مکس شکستگی بیشتری نسبت به گلکسی S22 اولترا با تعداد بیشتری ترک و آسیب دیدگی در بخش دوربین پیدا نموده، اما هر دو گوشی عملکرد خود را حفظ نموده اند و نمایشگرهای آن ها آسیبی ندیده اند. در تست سقوط از سمت کناره ی گوشی، هر دو بخش کناری این گوشی ها دچار خراشیدگی شد ه اند و ضربه های مشهودتری در S22 اولترا سامسونگ دیده می گردد.

در تست سقوط از پنل جلویی، هر دو صفحه نمایش شکسته شدند، اما در آیفون 14 پرو مکس این شکستگی تنها به یک ترک خوردگی کوچک در گوشه ها محدود شده بودند. این در حالی است که در کل نمایشگر گلکسی S22 اولترا سامسونگ شکستی و ترک خوردگی به وضوح قابل مشاهده است. از لحاظ فنی، آیفون 14 پرو مکس در این تست برنده شده، اما با توجه به شکستی بخشی از نمایشگرش به تعمیر احتیاج خواهد داشت.

تنها نتیجه ای که از این آزمایش می توان گرفت این است که شیشه ، همچنان شکننده است و تا به امروز هیچ شرکت سازنده گوشی هوشمندی پیروز به توسعه فناوری شیشه نشکن نشده است. پیش تر نیز تست سقوط دیگری از یک کاربر به نام GizmoSlip در یوتیوب منتشر شد که در آن تست نیز شیشه این گوشی می شکند. نکته قابل توجهی که در هر دو تست وجود دارد این است که اگر آیفون 14 پرومکس از قاب پشتی سقوط کند، آسیب بسیار زیادی به سیستم دوربین این گوشی هوشمند وارد می گردد. گفته می گردد که علت این موضوع بیرون زدگی تقریباً زیاد سنسورهای دوربین این گوشی نسبت به نسل قبلی است.

تست های سقوط سری آیفون 14 نشان می دهند که خرید سرویس AppleCare پلاس همراه با استفاده از قاب محافظ، می تواند پیشنهاد بسیار خوبی به کاربران این گوشی های هوشمند باشد. اما شایان ذکر است که سال جاری اپل قابلیت تعمیر پذیری مدل های غیر پروی آیفون 14 بهبود بخشیده است. ظاهراً این مدل ها طوری ساخته شده اند که بدنه آن ها از سه بخش جداگانه پنل پشتی، بخش اصلی و نمایشگر تشکیل شده است.

اکنون فضایی برای باز کردن پنل پشتی آیفون 14 وجود دارد، به علاوه نمایشگر آن دارای کانکتورهای کمتری است که تعویض شیشه جلو و عقب را آسان تر می نماید. به لطف همین تغییر در طراحی، هزینه تعمیر گوشی های مذکور در مراکز تعمیر مجاز نیز کاهش یافته است. اما این موضوع تنها مختص به مدل های غیر پرو است و تعمیر مدل های پرو برخلاف مدل استاندارد سخت و پرهزینه خواهد بود.

منبع: Macrumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون 14 پرو مکس در تست سقوط مقابل S22 اولترا پیروز تر ظاهر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 14 پرو مکس در تست سقوط مقابل S22 اولترا پیروز تر ظاهر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید