گروه خونی O مقاوم در برابر عفونت

به گزارش وبلاگ رمزفا، خبرنگاران : افرادی که دارای گروه خونی O هستند بدنشان در برابر عفونت مقاوم تر است

گروه خونی O مقاوم در برابر عفونت

هر گروه خونی ویژگی های خاص خود را دارد. بین نوع گروه خونی و شدت عفونت ارتباط وجود دارد.

به گزارش وبلاگ رمزفا، یک تیم بین المللی از دانشمندان پزشکی مقاله ای را در مجله Nature Immunology منتشر کرده اند که تحقیقات مداوم در مورد دلیل مقاومت برخی افراد در برابر عفونت های سارس-کوو-2 را بیان کرده است. آنها در مقاله خود تاکید می کنند که در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد دلیل ایمن بودن برخی افراد از کووید-19 وجود دارد، اما آنها پیشنهاد می کنند که تلاش قوی تر برای یافتن راه های جدیدی برای درمان یا جلوگیری از این بیماری منجر شود.

نویسندگان یادآور می شوند که این همه گیری باعث یادآوری تنوع چشمگیر در واکنش های ویروسی به جامعه جهانی شده است، برخی از افراد بدون علامت هستند در حالی که برخی دیگر آنقدر بیمار می شوند که می میرند. آنها همچنین به تفاوت های واضحی که محققان مشاهده کرده اند اشاره می کنند. به عنوان مثال مواردی که یک فرد در یک خانواده بدون عفونت باقی می ماند در حالی که همه اطرافیانش بیمار می شود یا افرادی که در محیط های پرخطر کار می کنند اما بیمار نمی شوند.

نقش پروتئین های گروه خونی در کرونا

نویسندگان همچنین تاکید می کنند که در حال حاضر، هیچ کس واقعا نمی داند چرا چنین تنوعی در پاسخ به عفونت های سارس-کوو-2 وجود دارد، هرچند سرنخ هایی وجود دارد. برخی گزارش ها وجود داشته است که به عنوان مثال افرادی که دارای گروه خونی O هستند در هنگام عفونت کمتر رنج می برند و مطالعات دیگری نیز اجرا شده است که نشان می دهد پروتئین های خاصی که از طریق بدن تولید می شوند در مواجهه با ویروس سارس-کوو-2 کم و بیش فعال هستند. همچنین تعیین شده است ویروس به پروتئین هایی نیاز دارد که گیرنده هایی مانند ACE2 یا TMEM41B داشته باشند. اگر افراد فاقد گیرنده باشند، ویروس قادر به تکثیر نیست.

نویسندگان نیاز به یک مطالعه بزرگ در مورد تنوع پاسخ به عفونت های سارس-کوو-2 را نشان می دهند. چنین مطالعه ای شامل افرادی خواهد بود که معتقدند باید به این بیماری آلوده شده باشند. به ویژه چنین تلاشی باید به طور فعال اعضای خانواده ای را استخدام کند که یک نفر در آن آلوده نباشد. آنها همچنین اظهار می دارند که مراحل اولیه چنین مطالعه ای در حال حاضر در حال انجام است. 400 داوطلب که معیار های مورد نیاز را برآورده کرده اند قبلا امضا کرده اند. نویسندگان در سرانجام تاکید کردند که ماهیت همه گیری نشان داده است که ویروس سارس-کوو-2 به این زودی ها از بین نمی رود؛ بنابراین اگر جامعه علمی به طور کامل بفهمد چرا مردم وقتی در معرض آن قرار می گیرند، متفاوت واکنش نشان می دهند، مفید خواهد بود.

منبع: رکنا

به "گروه خونی O مقاوم در برابر عفونت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه خونی O مقاوم در برابر عفونت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید