کرونا باعث مرگ سه دانش آموز شد

به گزارش وبلاگ رمزفا، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا تا به امروز سه نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا باعث مرگ سه دانش آموز شد

به گزارش وبلاگ رمزفا به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی افزود: البته این دانش آموزان به دلیل بیماری زمینه ای و ابتلای به ویروس کرونا فوت کرده اند که خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه در زمینه مقابله با کرونا از ابتلا و مرگ دیگر دانش آموزان جلوگیری شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: با توجه به تعطیلی مدارس از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور جلوی بسیاری از مسائل برای دانش آموزان با نیازهای ویژه گرفته شده و ما همچنان به والدین دانش آموزان توصیه می کنیم که بسیار مراقب فرزندان خودشان باشند.

حسینی شرح داد: حال که مدارس تعطیل است وظیفه والدین دانش آموزان برای مراقبت از آنان سنگین تر است و باید برای حفظ جان فرزندانشان و پیشگیری از ویروس کرونا تمام اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: البته سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پس از شیوع ویروس کرونا تمام اقدامات پیشگیرانه در مدارس را انجام داد و در ستاد مقابله با کرونا که در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده است برنامه های ویژه ای برای دانش آموزان دارد.

به گفته حسینی، 16 مرکز مشاوره سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز آماده ارائه خدمات مشاوره ای به دانش آموزان و والدین آنها است تا در صورت هرگونه مشکل بتوانند از است خدمات بهره مند شوند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: 740 مرکز اختلال یادگیری نیز با نیروهایی آماده و آنلاین در خدمت دانش آموزان و خانواده های آنان است تا به صورت تلفنی و مجازی خدماتی را به این دانش آموزان ارائه دهند.

وی گفت: البته از موضوع آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدتی که مدارس تعطیل است غافل نشده ایم و اعتقاد داریم که به هیچ عنوان نباید آموزش آنها تعطیل شود به همین منظور اقدامات خوبی در این زمینه در حال انجام است.

حسینی یکی از این اقدامات را ایجاد 10 مدرسه مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه مطرح نمود و گفت: به همین خاطر تا به امروز در 10 استان کشور پایگاه های آموزش مجازی راه اندازی شده است تا دانش آموزان با کیفیت بیشتری آموزش ها را فرا گیرند.

حسینی ابراز امیدواری کرد با توجه به اقدامات پیشگیرانه و برنامه ریزی های اجرا شده شیوع این ویروس در کشور روز به روز کاهش یابد تا دانش آموزان نیز بتوانند در کلاس های درس خود مشغول تحصیل شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کرونا باعث مرگ سه دانش آموز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا باعث مرگ سه دانش آموز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید