کاهش باکتری ها و میکروب های موجود در آب شرب با مخازن آنتی باکتریال

به گزارش وبلاگ رمزفا، شرکت تهران پلیمر یارا مخازن آب آنتی باکتریال فراوری و به بازار عرضه می نماید که به علت وجود نانومواد در ساختار این مخازن، میکرواورگانیسم ها و عوامل بیماری زا از آب شرب حذف می شوند.

کاهش باکتری ها و میکروب های موجود در آب شرب با مخازن آنتی باکتریال

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ رمزفا، شرکت تهران پلیمر یارا مخازن آب آنتی باکتریال فراوری و به بازار عرضه می نماید که به علت وجود نانومواد در ساختار این مخازن، میکرواورگانیسم ها و عوامل بیماری زا از آب شرب حذف می شوند.

ذخیره سازی آب یکی از دغدغه های جوامع مختلف بوده است، در حال حاضر از تانکر ها و مخازن پلیمری برای این کار استفاده می گردد. اما نگهداری طولانی مدت آب در این مخازن می تواند احتمال افزایش آلودگی باکتری ها و میکروب ها را در آب افزایش دهد.

برای حل این مشکل شرکت پلیمر یارا اقدام به فراوری و عرضه تانکر ها و مخازن آب با خواص آنتی باکتریال نموده است. این مخازن آنتی باکتریال می توانند از رشد و نمو باکتری ها، میکروب ها، قارچ ها، کپک ها و دیگر عوامل بیماری زا جلوگیری نمایند. پلیمر به کار رفته در این مخازن حاوی نانوذرات بایوسید (کشنده میکروارگانیسم ها) با یک ترکیب شیمیایی دیگر بوده که با استفاده از روش اختصاصی چهارمرحله ای، امکان غوطه وری کامل و عدم تغییر در میزان ذره را در فرایند فراوری مستربچ فراهم می نماید. به همین علت ترکیبات ضدمیکروب این آمیزه با بیشتر مواد تا حد عالی ممزوج شده و خاصیت ضد میکروب، ضدباکتری، ضدقارچ و ضدکپک را به صورت کامل در این محصولات ایجاد می گردد.

مستربچ های آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا در عین داشتن کیفیت بالا، دارای قیمت کمتری نسبت به انواع مشابه خارجی موجود در بازار است. این ترکیبات کاملاً شفاف بوده و هیچ رنگی به زمینه پلیمری نمی دهد، به طوری که رنگ طبیعی محصول کاملاً حفظ می گردد و به راحتی در پلاستیک های شفاف در ضخامت های متنوع به کار برده می شوند. در کلیه فرایند های شکل دهی پلاستیک ها اعم از تزریق، اکستروژن، قالب گیری بادی، قالبگیری دورانی، فیلم و الیاف به راحتی قابل استفاده بوده و در شرایط فرایند و تنظیمات عادی دستگاه ها هیچ گونه تغییری به وجود نمی آورد.

این محصولات از مکانیزم های مختلفی برای میکروب کشی به طور همزمان استفاده می نماید به طوری که باعث می گردد در همه شرایط محیطی مانند رطوبت زیاد، محیط های خشک، فضا های تاریک و محیط های پرگرد و غبار قابل استفاده باشد.

آنالیز های صورت گرفته نشان می دهد که این مخازن در مقابل انواع مختلف باکتری ها مانند E.coli، S.aureus و قارچ ها مانند کپک نان و میوه عملکرد موثری داشته و باکتری ها را تا 99/99% کاهش می دهد. ماندگاری خاصیت آنتی باکتریال در مواد و قطعات پلاستیک طولانی مدت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش باکتری ها و میکروب های موجود در آب شرب با مخازن آنتی باکتریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش باکتری ها و میکروب های موجود در آب شرب با مخازن آنتی باکتریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید