مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد

به گزارش وبلاگ رمزفا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد.

مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد

مازندران که از هفته اول اسفند با شروع فعالیت نوروز خوان ها در سطح شهرها و روستاهای این خطه سرسبز به استقبال عید نوروز رفته است، سفره پذیرایی از مسافران نوروزی را پهن کرده و آماده حضور گردشگران داخلی و خارجی به این استان شد.

همنشینی نوروز با ماه مبارک رمضان تکاپوی مضاعفی را برای مازنی ها به همراه داشته است و علاوه بر تامین کالاهای اساسی، خدماتی و رفاهی فضاسازی شهری و فعالیت های فرهنگی را هم به فضاسازی شهری برای نوروز افزودند.

تامین آب شرب سالم برای مسافران یکی از دغدغه های جدی در این استان بود که با سرمایه گذاری نو دولت در مازندران و افزایش دبی آب این زیرساخت خدماتی هم ارتقا یافت.

مدیران ارشد استان بر این باور هستند با توجه به اینکه هر ساله برتعداد مسافران و گردشگران مازندران اضافه می گردد، زیرساختهای این استان باید در مسیر افزایش و تکاملی قرار گیرد.

بهسازی بیش از 80 حلقه چاه در سال جاری سبب شد که یک هزار و 470 هزار لیتر به دبی آب شرب این استان اضافه گردد.

تامین کالاهای اساسی برای نوروز و ماه مبارک رمضان از جمله دغدغه های جدی دیگر بود که این اقلام ضروری هم در مازندران تامین شد.

استاندار مازندران با برگزاری یک همایش سراسری که با حضور تمامی شهرداران مازندران انجام شد آخرین جمع بندی های نهایی را انجام و فرش قرمز پذیرایی را دو هفته زودتر برای مسافران پهن کردند.

همه شهرداران مازندران مکلف شدند فضا سازی شهری برای نوروز سال جاری را متفاوت تر از سالهای قبل انجام دهند و با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و شبهای قدر کارهای فرهنگی در اولویت شهرداری ها قرار گرفت.

زیرساختهایی همانند، آب، برق، گاز و پهنای اینترنت در مازندران باید بر مدار توسعه باشد و شهرداران برای تحقق این موارد باید پیگیری داشته باشند.

مازندران به دلیل برخورداری از جنگل، دریا و حدود سه هزار آثار تاریخی همواره در تمام فصول سال میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است. با توجه به چنین شرایطی، فراهم کردن بسترهای لازم برای یک میزبانی شایسته از این مسافران همواره جزو تاکیدات و اولویت های مسئولان بوده است.

با اوج گیری سفر، در تعطیلات نوروز سال جاری نیز 20 میلیون و 331 هزار و 990 نفر شب اقامت مسافران در مازندران ثبت شد که این حجم از سفرهای نوروزی در کشور بی سابقه و حائز اهمیت به شمار می رود.

با توجه به حضور میلیونی مسافران در این خطه از شمال کشور پیش بینی الزامات برای میزبانی شایسته تر در این استان از نکات مورد توجه برای مسئولان می باشد تا سفر نوروزی خاطره انگیز را برای مسافران رقم زده گردد.

بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای این منظور همواره از ماهها قبل از عید نوروز انجام می گردد تا کم و کاستی در نحوه و شرایط میزبانی از مسافران میلیونی ایجاد نگردد. حال آنکه فراهم کردن این شرایط به انجام اقدامات برای آماده سازی فضاهای تاریخی و گردشگری نیز بر می گردد.

در میان هیجان مسافران و گردشگران برای دیدن جنگلهای سرسبز و آبی خیره کننده دریا در استان مازندران، آثار باستانی و تاریخی جلوه ای دیگر از جاذبه های گردشگری این استان به شمار می روند و مجموعه های تاریخی و گردشگری، غارهای باستانی، قلعه ها، کاخ ها، عمارتها و مکانهای زیارتی، مازندران را علاوه بر دارا بودن جاذبه های طبیعی جنگل و دریا برخوردار از منطقه ها مجذوب کننده و دیدنی تاریخی کرده است.

در کنار تمامی زیبایی های طبیعی جنگل و دریا در مازندران، جاذبه های تاریخی و باستانی این استان در نوع خود بی نظیر هستند و ظرفیت دیگری برای حضور و جذب بیشتر مسافران و گردشگران به شمار می روند و آن دسته از مسافران و گردشگرانی که مازندران را بعنوان مقصد سفرهای خود انتخاب کرده اند، با بازدید از آثار تاریخی و باستانی می توانند جلوه ای دیگر از فضای گردشگری در این استان را مشاهده کنند.

در این پیوند استاندار مازندران گفت: همه شهرداران مازندران باید با تدوین برنامه جامع برای تقویت زیر ساخت 25 سال آینده شهر خود برنامه داشته باشند.

سید محمود حسینی پور گفت: در حال حاضر سالانه حدود 40 میلیون مسافر به این خطه از شمال مسافرت می کنند و این آمار هر ساله در حال افزایش است که همه این موارد ضرورت تقویت زیرساختهای استان را فراهم می کند.

وی پیرامون اینکه مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد، افزود: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و همزمانی آن با عید نوروز، ستاد تنظیم بازار استان به صورت منظم برای تامین کالاهای اساسی تشکیل می گردد.

حسینی پور با بیان اینکه همه اقلام مورد نیاز عید نوروز در مازندران فراهم شد، خاطرنشان ساخت: تقاضای ما از کسبه آن است که با هماهنگی اتحادیه ها بدون دخالت دستگاه های نظارتی تامین کالاهای اساسی مردم را بدون وقفه تامین کنند.

وی خطاب به شهرداران این استان بیان داشت: فضای محیطی شهرهای مازندران در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان باید متفاوت تر از سالهای گذشته باشد.

وی با بیان این نکته که همه شهرداران مازندران باید زیبا سازی و نظافت شهری را در ایام نوروز با دقت انجام دهند، ادامه داد: نوروز سال جاری باید متفاوت تر از سالهای گذشته باشد و نقش شهرداران در این زمینه بسیار برجسته است.

کننده عالی دولت در مازندران شرح داد: در دو سال اخیر با توجه به صحبتهای انجام شده مبنی بر اینکه اعتبارات مازندران باید ملی دیده گردد دولت سیزدهم نسبت به این امر اهتمام دارد.

حسینی پور افزود: مازندران سالانه میزبان نزدیک به 40 میلیون مسافر و گردشگر است و زیرساختهای این استان باید در تراز این حجم از مسافر و گردشگر باشد.

وی گفت: شهرهای ساحلی مازندران که میزبان مسافران بیشتری هستند شهرداران باید تمرکز بیشتری نسبت به تمیزی شهرها داشته باشند و نسبت به فضای سبز و مبلمان شهری حساسیت جدی تری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران بیان داشت: برای بهره مندی مسافران و گردشگرا ن از آب شرب سالم و عبور از تنش آبی در سال 1403 دولت برای بهسازی چاه های مازندران سرمایه گذاری نوی کرده است.

بهزاد برارزاده گفت: در سال جاری 75 حلقه چاه حفر و بهسازی شد که این امر سبب شد یک هزار و 470 لیتر آب بر ثانیه بر ظرفیت دبی آب شرب مازندران اضافه گردد.

این مقام مسئول شرح داد: تقویت زیرساختهای آب شرب مازندران به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفت و طرحهای مهم و بزرگی در حوزه آب و فاضلاب مازندران در دست اجراست.

منبع: همگردی

به "مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازندران برای پذیرایی گسترده از مسافران نوروزی آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید