رعنا آزادی ور کیست؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، خبرنگاران:رعنا آزادی ور بازیگر مطرح ایرانی است.

رعنا آزادی ور کیست؟

رعنا آزادی ور که به تازگی با مهدی پاکدل ازدواج نموده، بازیگر مطرح سینمای ایران است.رعنا آزادی ور با بازی در فیلم مارمولک وارد دنیای حرفه ای بازیگری شد و رعنا آزادی ور در چهارراه استانبول هم با مهدی پاکدل هم بازی بود؛ خبر ازدواج رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل را عاطفه رضوی گفت. رعنا آزادی ور، حالا همسر دوم مهدی پاکدل پس از بهنوش طباطبایی است. او زاده 17 فروردین 1362 است و پیش از ازدواج با پاکدل مجرد بود.

بیوگرافی رعنا آزادی ور

آزادی ور در سال 1382 با بازی در فیلم مارمولک ساخته کمال تبریزی به سینمای ایران معرفی گردید، در آن فیلم او با بزرگانی همانند پرویز پرستویی هم بازی بود. او پس از یک سال دوری از سینما با بازی در سه فیلم در سال 1384 موقعیت خود را در سینما تثبیت کرد. رعنا آزادی ور با بازی در فیلم پارک وی (فریدون جیرانی، 1385) برای بار نخست بازی در نقش اول را همراه با نیما شاهرخ شاهی تجربه کرد. او در فیلم درباره الی نقش همسر یکی از زوج های جوان فیلم را بازی می نماید که در داستان سه روزه سفر این زوج ها به شمال در گیر است و با بازی در این نقش در سیر داستان هم پای سایر شخصیت های داستان با اتفاقات روبرو می شود. بعلاوه او در فیلم خانهٔ دختر هم نقش شخصیت اصلی فیلم (سمیرا) را به عهده دارد.

ازدواج رعنا آزادی ور مهدی پاکدل

اولین تجربه همکاری رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل به فیلم محمدرسول الله ساخته مجید مجیدی باز می شود. اما این دو سینماگر در یک بازه زمانی چند همکاری داشتند و همین مسئله آن ها را به یکدیگر نزدیک کرد. این نزدیکی باعث شد تا شایعاتی پیرامون ازدواج این دو نفر شکل بگیرد.

این شایعات با اعلام خبر رسمی ازدواج این دو نفر به وسیله عاطفه رضوی به صورت رسمی اعلام شد.

فیلم سینمایی با بازی مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور

مهدی پاکدل نسبت به رعنا آزادی ور تجربه و سابقه بیشتری در سینما دارد و آثار بیشتری بازی نموده است. اما این دو نفر در دو اثر همبازی بودند؛ چهارراه استانبول به کارگدانی مصطفی کیایی و محمدرسول الله به کارگردانی مجید مجیدی. بسیاری از منتقدان سینما چهارراه استانبول را برترین نقش آفرینی پاکدل می دانند. از طرفی آزادی ور کارنامه قابل دفاعی دارد و با کارگردانان مطرحی از جمله اصغر فرهادی در فیلم درباره الی و هومن سیدی در خشم و هیاهو همکاری نموده است.

نقش رعنا آزادی ور در محمد رسول الله

رعنا آزادی ور در محمد رسول الله نقش ام جمیل را بر عهده داشت و مهدی پاکدل نقش ابوطالب را ایفا می کرد. اُمّ جَمیل بنت حرب همسر ابولهب و خواهر ابوسفیان و عمّهٔ معاویه، و دشمن و آزاردهنده پیامبر اسلام است. مطابق بعضی منابع، نام کامل او أروی بنت حرب ابن امیّه است.

نقش همایون شجریان در ازدواج رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل

آلبوم رگ خواب همایون شجریان که در اسفندماه سال 1395 منتشر شد، شامل یک قطعه به نام ابر می بارد بود. ابر می بارد موزیک ویدئویی عاشقانه داشت که نقش اصلی آن را رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل بازی می کردند. این موزیک ویدئو این روزها حسابی دست به دست شده و بعضی به شوخی و جدی از نقش این موزیک ویدئو و آهنگ همایون شجریان در ازدواج این زوج می گویند.

منبع: رکنا

به "رعنا آزادی ور کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعنا آزادی ور کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید