خشن ترین تفریحات توریستی و پشت صحنه سیاه، تلخ و بیرحمانه !

به گزارش وبلاگ رمزفا، تریپ ادوایز، یکی از بزرگترین سایت های گردشگری دنیا که انتخاب اول خیلی از افراد برای سفر در سراسر دنیا است، توقف فروش بلیت تفریحات توریستی بی رحمانه را خاطرنشان کرد! مطمئنا خیلی از افراد هنگامی که سوار یک فیل هستند، حرکات نمایشی یک دلفین را می بینند و یا شنا با آن ها را تجربه می نمایند، تنها به لذتی که خودشان در لحظه می برند فکر می نمایند، تفریحی مجذوب کننده که هزینه آن را پرداخت نموده اند. اما نمی دانند که این هزینه هرچند هم در نگاه ما کافی باشد، ارزشی معادل با آزادی یک حیوان، آفریده آزاد خداوند و آزار تماشا آن ندارد. در ادامه از پشت صحنه سیاه، بدترین تفریحات توریستی برایتان بیشتر می گوییم و انتخاب را بر عهده خودتان در بین خشن ترین تفریحات توریستی می گذاریم ...

خشن ترین تفریحات توریستی و پشت صحنه سیاه، تلخ و بیرحمانه !

تراژدی که پشت لبخند گرم دلفین هاست

تماشای نمایش دلفین ها و یا شنا کردن با آن ها یکی از رایج ترین تفریحات گردشگری بی رحمانه در بسیاری از کشورهاست. اما بسیاری از تماشاگران داستان و پشت صحنه این نمایش شاد و مفرح را نمی دانند! بسیاری از دلفین ها در همان مرحله اول یعنی اسیر شدن بر اثر شوک و فشار بی رحمانه ای که به آن ها وارد می گردد می میرند. بله غمگین نماینده است اما باور کنید ادامه ماجرا یعنی اسارت، ترسناک ترین قسمت داستان است. آن ها تمام روز مجبور به شنا کردن در کانال های باریک هستند، تمرینات سختی را پشت سر می گذارند، از روند زندگی عادی، مهاجرت محروم اند؛ از آزادی! علاوه بر این ها کار با شناگران باعث خراشیدگی و یا حتی شکستگی بدنشان می گردد و درنهایت این همه استرس باعث مرگ آن ها می گردد. حالا شما بگویید چند هزار تومان و یا چند دلار زندگی آن ها در اسارت را جبران می نماید؟!

سلطان جنگل، اسیر قدرت خودخواهی انسان ها

خیلی از ما راه رفتن های تکراری ببرها و یا شیرها و گاز گرفتن دم هایشان را در قفس دیده ایم، این رفتارها ناشی از استرس اسارت است. حالا به این موارد عکس گرفتن با حیوان را هم اضافه کنید! توله ببرها در بسیاری از شهرهای آسیایی برای گرفتن سلفی آموزش می بینند، آموزشی همراه با آسیب! این که کودک ما شیر و یا ببری را در باغ وحش و از نزدیک ببیند و یا تعداد لایک عکس سلفی یک گردشگر، تنها چند مورد پیش پا افتاده برای نشان دادن خشن ترین تفریحات گردشگری است. خودخواهی که تمام زندگی یک مخلوق خدا را درگیر نموده، آن هم به بدترین شکل ممکن!

فیل های زخمی در پوششی رنگارنگ و مجذوب نماینده

فیل هایی که بسیاری از گردشگر ها در کشورهایی مثل تایلند سوار آن ها می شوند نیز در کودکی از مادر خود جدا شده و تحت برنامه تربیتی بی رحمانه ای به نام the crush قرار می گیرند. این برنامه شامل اعمال محدودیت های فیزیکی و درد شدید جسمی است، آن ها را از غذا و آب محدود می نمایند تا جایی که حیوان راهی جز فرمانبری نداشته باشد. هرچند که گردشگر ها زمانی که سوار فیل ها هستند، به خاطر آرامش آن ها فکر می نمایند که حیوان شرایط خوبی دارد اما واقعیت این است که روح آن را کشته اند،.فیل حیوانی وحشی و آزاد است اما آن را رام می نمایند و شما را سوار بر آن. درنهایت باید خودخواه نبود و باور کرد که پول و یا نوازش های شما، زندگی او را بدان برنمی گرداند و از بدترین تفریحات گردشگری می باشد.

شریک این بیرحمی نباشیم !

به همین دلیل هم سایت تریپ ادوایز رزرو و فروش بلیت مکان های تفریحی این چنینی را متوقف نموده تا خود را حامی حیوانات نشان داده و در حد خود دنیا را به جای امن تری برای حیوانات تبدیل کند. در این بین یک شرکت بزرگ از منافع خود گذشته و درواقع قدمی بزرگ برداشته. ما چقدر حاضر هستیم برای محافظت از آن ها کوشش کنیم؟ داشتن احساس ترحم و مسئولیت به این حیوانات کار ساده ای است و می توانیم آن را با سوار بر اسب ها و یا شترها نشدن، نخریدن بلیت نمایش دلفین ها و یا سیرک هایی که از حیوانات استفاده می نمایند آغاز کنیم. تصمیم با شماست ! این مورد از بدترین تفریحات گردشگری می باشد.

منبع: همگردی

به "خشن ترین تفریحات توریستی و پشت صحنه سیاه، تلخ و بیرحمانه !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشن ترین تفریحات توریستی و پشت صحنه سیاه، تلخ و بیرحمانه !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید