برترین جاذبه های گردشگری نیوزلند

به گزارش وبلاگ رمزفا، طبیعت نیوزلند با زیبایی بی نظیر و غیرعادی خود محل ساخت فیلم های زیادی بوده است. شاید کمتر منطقه کوچکی از دنیا را بتوان یافت که این همه شگفتی های طبیعی خیره کننده را یک جا در خود گرد آورده باشد. قله های پوشیده از برف، خلیج های درخشان، یخچال های طبیعی، جنگل های بارانی، آبدره ها و رودخانه های مملو از ماهی از جمله گنجینه هایی هستند که شما می توانید در سفر به نیوزیلند آنها را کشف کنید.

برترین جاذبه های گردشگری نیوزلند

نیوزیلند به لطف جغرافیای خود، هم چنین یک نقطه مجذوب نماینده برای ورزش هایی است که آدرنالین زیادی ایجاد می نمایند. قایق رانی در آب های سفید، قایق سواری با جت، هلی اسکی، چتربازی، پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان، بخشی از ماجراجویی هایی است که می توانید در محیط های فضای باز نیوزیلند انجام دهید و تفریحی که این هیجانات را تکمیل می نماید، بانجی جامپینگ است زیرا که این کشور مرکز یکی از بلندترین پرش های بانجی در دنیا است. در اینجا به بعضی از جاذبه های گردشگری عالی نیوزیلند اشاره می کنیم.

پارک ملی فیوردلند و میلفورد ساوند

پارک ملی فیوردلند، یک مکان میراث دنیای است که بعضی از دیدنی ترین چشم انداز ها کشور را در خود جای داده است. یخچال های طبیعی و آبدره های معروف میلفورد و داسکی از دیدنی های این منطقه توریستی طبیعی در نیوزیلند هستند. بازدیدنمایندگان در اینجا می توانند آبشارهای فوران، جزایر زیبا، جنگل های بارانی بکر، دریاچه های وسیع و قله های کوهستانی زیادی را کشف نمایند. جای تعجب نیست که این پارک بهشتی برای کوهنوردان به شمار می آید. شما با کایاک سواری در دریا می توانید آبدره ها را کاوش کنید و یا با یک پرواز عالی بر فراز این پارک، از زیبایی های خیره نماینده آن دیدن کنید.

خلیج جزایر

خلیج زیبای جزایر یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در نیوزیلند است که با سه ساعت رانندگی از اوکلند می توان به آن رسید. در اینجا بیش از 144 جزیره در خلیج پراکنده است که آن را به تفریحگاهی برای قایقرانی و ماهیگیری ورزشی تبدیل نموده است. با خرید بلیط هواپیما خارجی به خلیج جزایر بروید و در امتداد ساحل کایاک سواری کنید، راستاهای جزیره ای را پیاده بروید، در خلیج های خلوت شنا کنید، کیپ برت و صخره های معروف را ببینید و در جنگل های نیمه گرراستای کاوش کنید.

کوئینزتاون

کوئینزتاون مرکز ماجراجویی نیوزیلند است. بانجی جامپینگ، سوار شدن بر قایق های جت، قایق سواری رفتینگ در آب های سفید، پاراگلایدر، صخره نوردی، دوچرخه سواری در کوهستان و اسکی تنها بعضی از کارهایی هستند که آدرنالین شما را تا حد ممکن بالا می برند. هم چنین بازدیدنمایندگان می توانند چشم انداز ها خیره نماینده کوهستانی را در راستاهای کوه نوردی سبک کشف نمایند. کوئینز تاون علاوه بر ورزش های ماجراجویی، تمام امکانات رفاهی موجودات را با هتل های درجه یک، اسپا، رستوران ها، گالری ها و فروشگاه های بی نظیر در خود دارد. شما با سفر به منطقه مرکزی اوتاگو می توانید شهرهای معدن طلا و چشم انداز ها فیلم های ارباب حلقه ها را نیز ببینید.

دریاچه تاوپو و پارک ملی تونگاریرو

پارک ملی تونگاریرو تنها چند کیلومتر با بزرگ ترین دریاچه نیوزیلند به نام تاوپو، فاصله دارد. این پارک به دو علت یک میراث دنیای است: یکی به علت ویژگی های آتشفشانی دیدنیی اش و دیگری به خاطر اهمیت آن برای فرهنگ مائوری. قله های آتشفشانی تونگاریرو، ناروهوی و بخشی از روپیهو در سال 1887 به وسیله رئیس مائوری به مردم نیوزیلند اهدا شد. پارک ملی تونگاریرو، که یکی از قدیمی ترین پارک های ملی دنیا است، سرزمینی با زیبایی چشمگیر، با آتشفشان های سربه فلک کشیده، دریاچه های فیروزه ای، فلات های خشک، مراتع زیب و چشمه های آب گرم است. گذرگاه آلپاین تونگاریرو در اینجا، یکی از پرطرفدارترین بخش های پارک است.

روتوروا

روتوروا یکی از فعال ترین منطقه ها گرمایشی زمین در دنیا است. اینجا سرزمینی است که زمین در آن صحبت می نماید. حوضچه های گلی جوشان، آبفشان های پرسروصدا، دهانه های آتشفشانی و چشمه های آب گرم، بسیاری از چشم انداز ها چشمگیر نیوزیلند را به وجود آورده اند. گردشگران می توانند با پیاده روی در این منطقه، شگفتی های زمین را دیدن نمایند، در چشمه های آب معدنی غوطه ور شوند و در حین بازدید از انواع جاذبه های جالب، از تاریخ و فرهنگ غنی مائوری نیز آگاهی یابند. علاقمندان به ماجراجویی نیز کارهای زیادی برای انجام دارند. پرواز بر فراز آسمان، دوچرخه سواری در کوهستان، ماهیگیری و ورود به زمین اسکی کوه رواپهو از جمله این فعالیت های هیجان انگیز است.

یخچال های طبیعی فاکس و فرانتس یوزف

یخچال های فرانتس یوزف و فاکس در دسته ی برترین یخچال های طبیعی دنیا قرار می گیرند که قابل تردد هستند و می توان از آنها بازدید کرد. این جاذبه های گردشگری در پارک ملی دیدنیی وستلند تایی پوئتینی قرار دارند. پیاده روی با راهنما به چشم انداز ها یخ زده ی غارها و قله های یخی در پای یخچال های طبیعی بسیار دیدنیی است. هواپیماها و هلیکوپترها بازدیدنمایندگان را به بالای این یخچال های وسیع می برند.

پارک ملی آبل تاسمان

راستا ساحلی آبل تاسمان در پارک ملی آبل تاسمان یکی از راستاهای عالی پیاده روی بزرگ در نیوزلند است. این راستا خوش چشم انداز 51 کیلومتری در امتداد خلیج درخشان تاسمان واقع شده است. گردشگران در طول راستا می توانند در خلیج های خلوت غواصی یا کایاک سواری نمایند. در اینجا فرصت دیدن فوک های خزدار، دلفین ها، پنگوئن ها و طیف متنوعی از پرندگان برای شما فراهم است. با پیاده روی در میان جنگل های خنک طبیعت را احساس کنید و از چشم انداز ها پانوراما از صخره های ناهموار ساحلی لذت ببرید.

پارک ملی آئوراکی

بلندترین قله های نیوزلند بر فراز چشم انداز ها کوهستانی پارک ملی آئوراکی، که پارک ملی کوه کوک نیز نامیده می گردد، قرار دارند. بیش از 40 درصد از این پارک پوشیده از یخچال های طبیعی است و طولانی ترین یخچال در میان آنها، یخچال تاسمان، در داخل مرزهای آن واقع شده است که این مکان را به مقصدی برتر برای کوهنوردی تبدیل می نماید. دوستداران طبیعت از تنوع گیاهان و جانوران با بیش از 300 گونه گیاه و 40 گونه پرنده شگفت زده می شوند. دهکده ی کوه کوک یک پایگاه عالی برای کاوش در پارک و فعالیت هایی مانند تور اسکی، هلی اسکی، شکار، پیاده روی و سفرهای رصد ستارگان است.

ناپیر، خلیج هاوک

منطقه آفتابی خلیج هاوک، به خاطر غذاهای لذیذ و معماری اش معروف است. این منطقه پس از زلزله قدرتمندی که شهر را در سال 1931 ویران کرد، به سبک اسپانیایی بازسازی شد. امروزه مشاهده این ساختمان های هنری، یکی از تفریحات این منطقه است. در امتداد تفرجگاه ساحلی، مجسمه معروف شهر از اساطیر مائوری واقع شده است. ناپیر بعلاوه مکانی عالی برای غذاخوری است. رستوران های لذیذ اینجا در استفاده از محصولات تازه منطقه تخصص دارند و شهر میزبان بازارهای محبوب کشاورزان است.

اوکلند

اوکلند، شهر بادبان ها، با داشتن دو بندر درخشان، بزرگ ترین شهر نیوزیلند است. سواحل ماسه ای سیاه، راستاهای پیاده روی در جنگل های بارانی، خلیج های زیبا، جزایر و آتشفشان های اطراف شهر همگی از جاذبه های گردشگری این شهر بی نظیر به شمار می آیند که آن را به پایگاهی عالی برای سفرهای یک روزه و ماجراجویی های بیابانی تبدیل نموده اند. گردشگران می توانند با رزرو هتل خارجی در شهر اوکلند، از برج 328 متری آسمان دیدن نموده نمایند و چشم انداز ها فوق العاده ای را در سراسر شهر و منطقه ها داخلی کشور مشاهده نمایند.

شبه جزیره کوروماندل

درست در آن سوی اوکلند، شبه جزیره ناهموار کوروماندل دنیایی به دور از شلوغی شهر است. کوه های پوشیده از جنگل های بومی، فرصت های عالی برای کوه نوردی و دیدنی پرندگان را ارائه می دهند. از دیگر کارهای سرگرم نماینده برای گردشگران می توان به استراحت در سواحل طلایی، کایاک سواری و غواصی در دریا و بازدید از گالری ها و استودیوهای هنری فراوان اشاره نمود.

کایکورا

علاقمندان به حیات وحش و پرندگان و هم چنین علاقمندان به غذاهای دریایی، در دهکده ساحلی مجذوب نماینده کایکورا لذت فراوانی می برند. کایکورا که بین رشته کوهی به همین نام به سمت دریا و اقیانوس آرام واقع شده است، امکان پیاده روی های ساحلی عالی و تورهای دیدنی نهنگ های محبوب را فراهم می نماید. علاوه بر آن، گردشگران ممکن است فوک های خزدار، دلفین ها و طیف گسترده ای از پرندگان مانند آلباتروس زیبا را ببینند.

منبع: فرارو

به "برترین جاذبه های گردشگری نیوزلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جاذبه های گردشگری نیوزلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید