ابتلا به وبا در چه صورت منجر به مرگ می گردد؟

به گزارش وبلاگ رمزفا، بیماری وبا یک بیماری حاد واگیردار است که می تواند در صورت عدم درمان، در عرض چند ساعت منجر به مرگ ناشی از کم آبی شدید بدن گردد.

ابتلا به وبا در چه صورت منجر به مرگ می گردد؟

به گزارش ایسنا، بیماری وبا یک بیماری حاد واگیردار است که با اسهال پرحجم، دفع مدفوع آبکی و استفراغ خود را نشان می دهد. این بیماری در پی خوردن آب یا غذای آلوده به باکتری ویبریو کلرا ایجاد می گردد.

شیوع بیماری وبا، معمولا در منطقه های رخ می دهد که دسترسی کافی و مناسب به آب آشامیدنی سالم و نیز سیستم جمع آوری فاضلاب مناسب وجود ندارد. باید توجه کرد که این بیماری از توانایی سرایت بالایی برخوردار است.

اغلب افراد آلوده به وبا بی علامت بوده یا علائم خفیف دارند و با موفقیت درمان می شوند. با این حال در مواردی نیز در پی بروز اسهال حاد آبکی شدید، در صورت عدم رسیدگی، این بیماری می تواند منجر به ناتوانی شدید یا مرگ گردد.

با توجه به شرایط جمعیتی هر جامعه، این بیماری می تواند سرعت همه گیری بالایی هم داشته باشد. منطقه ها حاشیه شهر ها و کمپ های اقامت مهاجرین از خطر بیشتری برای وقوع همه گیری وبا برخوردارند.

بنابر اعلام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، اسهال بیماری وبا می تواند مدفوع کدر آبکی ایجاد کند. بیماری وبا می تواند در صورت عدم درمان، در عرض چند ساعت منجر به مرگ ناشی از کم آبی شدید بدن که ناشی از، از دست رفتن آب و الکترولیت ها است، گردد.

منبع: فرارو

به "ابتلا به وبا در چه صورت منجر به مرگ می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلا به وبا در چه صورت منجر به مرگ می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید